Mirdas

Co by měl každý Čech vykonat ?

Co by měl každý správný Čech během svého života vykonat ?
Doplňuji:

Co má jako Čech vykonat.
Konkrétně myšleno například alespoň jednou vystoupit na Říp, navštívit výstavu státních klenotů a podobně.
_

Nejlepší odpověď
annas

Spíš vidím obecně …

I přesto, nebo právě proto, že je každý člověk jiný, měl by se naučit žít nejen s lidmi, ale i sám se sebou.

Vykonat to, co umí, co dělá s nadšením či s chutí, po čem touží, čemu věří atd. Jen tak za něho budou mluvit výsledky. .. .

Další odpovědi
Kelt

Kdysi platilo – zasadit strom, postavit dům, zplodit syna.
Dnes by asi platilo – ožrat se do němoty, dát si jointa, vytáhnout z BMW co to dá a já nevím, co ještě považují dnešní mladí ochotni udělat, aby byli in.

anonym

Měl by vykonat to samé co Australan, Fin, nebo Řek. Nežít ve lži, nekrást, milovat bližního, pomoct slabším, žít tak, aby se nemusel za sebe na sklonku života stydět před rodinou a sebou samým.

gecco

Myslíš z hlediska češství?
Navštívit památná historická místa. A propagovat Česko – v kladném smyslu…
😉

zjentek

Vypít pivo! ..a kde nemaj Ostravar, tak klidně i Plzeň nebo tak něco

marci1

Být hrdý na to, že je Čech ! 🙂

suaeda

V příspěvcích zde padlo již hodně dobrých poznatků a asi se budu v některých bodech opakovat:

  • být hrdý na to že jsem Čech a slušně propagovat ve světě svoji vlast,
  • nad nikoho se nepovyšovat a před nikým se neponižovat (heslo z pohádky),
  • omezit nebo rovnou zlikvidovat přežité zlozvyky z minulého režimu jako např. lhaní, zlodějny ad.
  • prostě žít tak, aby se naši potomci za nás nemuseli stydět. Tedy pokud budou ještě Češi.

Dalo by se pokračovat do nekonečna.

honza19hk

hlavně potřebu:-)

střevo

Navštívit Prahu a Brno, bejt aspoň 10 minut hrdej bejt Čechem, umět zaspívat aspoň jednu českou písničku a pak už ti dám český vopčanství

klumprt

Vypít deset plzní za jeden večer.

(mám splněno)