Kepler

Co by mě asi tak čekalo, kdybych si pořídil mladou veverku domů?

Tím myslím opravdu veverku a ne nějakou potrhlou mladou holku. Docela mě to láká: není třeba to venčit, na lodžii by měla prostornou klec, v zimě doma. Připadají mi moc milé, neštěkají a není třeba za ně platit jako za psa.

https://pixaba­y.com/photos/squ­irrel-young-animal-foundling-4446911/

Nejlepší odpověď
marci1

Veverka je hodně živé, divoké a hlavně „skákající“, šplhající zvíře. Pro chov se doporučuje voliéra 6×6×6 m. Veverka je nejšťastnější ve svém přirozeném prostředí v lese. Chodím je do lesa pozorovat. U nás jsou takové menší a tmavší. A jsou to strašně roztomilé, půvabné akrobatky. 🙂

"Veverka se v přírodě pochybuje na rozsáhlém území, uvádí se až několik kilometrů čtverečních. Jestliže jí v zajetí nezajistíme dostatek prostoru, může strádat. A platí to i pro odchovaná zvířata. Doporučuje se voliéra velká 6×6×6 m. Navíc musí neustále po něčem šplhat a skákat.

I odchovaná veverka potřebuje potravu rozmanitou tak, jako by byla v přírodě. Prodávaná krmiva určená hlodavcům nestačí. Co všechno bychom jí měli průběžně nabízet? Mimo jiné jehnědy, jeřabiny, kaštany, lesní plody, obilná zrna, ovoce, sušené houby, šípky, trnky, vejce, žaludy, ale hlavně semena: od listnáčů třeba jablečná jádra nebo bukvice, od jehličnanů semena ze smrkových, borových či modřínových šišek. Nejlepší je, když veverce nabídneme rovnou nerozevřené šišky, aby si je loupala sama. V přírodě jich denně dokáže takto „zpracovat“ 150 i více.

Ochočit lze pouze veverku odchovanou v zajetí, a to tak, že se jí už od mláděte denně a v pravidelný čas věnujeme. Někteří chovatelé hovoří o hodinách. Nesmí nás zmást, že se k nám bude v prvním měsíci po narození sama lísat. To jí nezůstane, bez dalšího kontaktu se jí vrátí plachost.

Odchovaná veverka se může v zajetí dožít až deseti let, po celou dobu potřebuje péči." 🙂

https://www.i­receptar.cz/zvi­rata/proc-doma-nelze-chovat-veverku-20191130.html

Další odpovědi
anonym

Veverka je zajímavý tvor a bezesporu nejsi sám, kdo by ji chtěl doma. Nicméně pro štěstí veverky by to nebylo dobré. Veverka je šťastná ve svém přirozeném prostředí, když skáče po lese a šplhá po stromech. Myslím, že i samotný pohled, když ji venku spatříš, dodá na náladě a radosti. O to více jsem přesvědčen, že by ji člověk její ,,království" nebral.

Malvína

Pořiď ji nějaké větve, musí mít kde šplhat, lézt, běhat. Zmínil jsi někde, že máš garsonku, snad se nemýlím, tak zvaž, jestli by to pro ni nebylo moc malé a netrápila se. Jinak by ti určitě všude skákala a bůhví, jestli bys ji někdy chytil. Musela by si zvykat od malička. Starší veverka by si už možná nezvykla vůbec.

zjentek

Tyrane!!! Úplně vidím veverku, jak do ní na lodžii slunko mlátí jak sedlák cepem! Něco nádherného, fakt…

Já vím já vím, nezkazím žádnou radost, to mně říkaj furt! Promysli to s tím veverkou !

Kepler

marci: já tušil, že to nebude tak jednoduché. Krajta zase není tak milá, tak co bys mi doporučilá?