Autista

Co byste dělali vy v níže popsané situaci?

Mam takovej trochu větší problém, bydlím s rodiči a sestřin přítel sem i přes karanténu pořád dolízá, koupe se u nás, vyžírá nás, a má tu drzost mě vůbec otravovat a pomlouvat mě, začíná mi to lézt krkem, do 4 do rána se musí pořád smát a pouštět si nahlas ňáký sra***, unavuje mě to, v současné situaci nemám ani kam odejít, když si stěžuju sestře, pošle mě do prdele, a ať se jdu zabít, když si postěžuju matce, pošle mě do prdele, otec se se mnou o tomhle nebaví, toho člověka osobně vůbec nemám rád, a to, co tu dělá i počas takové události, je přinejmenším alarmující, chtěl jsem to řešit s policií, už je to tak asi 2 měsíce, ale to, jak se pořád stupňuje jeho drzost vůči mně, že si zažádá mou matku, abych odešel z koupelny, protože se potřebuje vysprchovat, a ona mu vyhoví, opravdu jsem už chtěl jít na policii kvůli §69 zákona č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví a obtěžování a bůhvíco dalšího, ale co vydala nedávno policie ČR za prohlášení, o tom, ať jim kvůli tomu, že někdo vyjde ven bez roušky, nevoláme atd. atd. Tak jsem tuhle myšlenku zahodil, a proto se ptám vás, co byste udělali na mém místě.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Policie

Neexistuje, že by policie řekla, že k tomu nepojede, jakmile zavoláš na 158, tak mají záznam a musí jet. Samozřejmě že jim to nesmíš říct takto, ale naléhat na ohrožení zdraví tvého a tvých blízkých. Možná i podezření!! na nákazu.
Ale jakmile přijedou, tak to končí, on je na návštěvě, zdržuje se „doma“ vy jste rodina a on je druhá osoba, takže v souladu s nařízením.Rodiče i ségra se ho zastanou, bohužel.

Další odpovědi
Drap

Jiné - odpověď

Pokud jsi majitelem bytu, tak všechny ostatní vystěhuj. Pokud nejsi majitelem bytu. můžeš se klidně přestěhovat. Pokud máš našetřeno, tak byt seženeš snadno. Pokud byt tvůj neni, bydlíš tam zdarma, tak k bytu nemáš žádné právo a musíš ctít přání a zaběhlé zvyklosti majitele bytu, což jsou v tomto případě zřejmě rodiče.

hapiky

Policie

Zaráží mě skutečnost, že se k tobě rodiče otáčí zády. Vždyť jde taky o jejich zdraví. No povětšinou hloupost neuznává argumenty. Pojistil bych se u policie ohláškou, že nenosí roušku apod. později že se cítíš ohrožen na životě a kdyby nic nezabíralo, tak zbývá jen jednu dobře mířenou mezi rohy(jestli na to máš). Nejlepší je praštit a utéct, když nejsi dostatečně zdatný. Na policii řekneš, že zoufalí lidé dělají zoufalé věci a že jsi se cítil ohrožen na zdraví či životě. Někteří lidé uznávají jen sílu a až teprve když narazí, začne jim svítat. Nechci tě podněcovat k násilí, ale je to můj postoj k těm, co se druhým pokrytecky smějí do očí.

zjentek

Jiné - odpověď

Autista, v přírodě samci bojují nejen o samici (to nechceš), ale také o dobré zázemí a ty bys neměl být nějaká ubohá výjimka. Anebo přetrp donekonečna. (;

Reezo

Policie

Policie je povinna prošetřit každý případ. To znamená, že na oznámení by měla vyrazit hlídka na místo a prošetřit situaci co se vlastně děje. Pokud by policie zjistila porušení nějakého nového nařízení nebo zákonu, může na základě toho jednat dále. Například může vykázat nebo i zakázat vstup osobám, které tam nemají co dělat.

Každopádně je třeba si uvědomit to, že v momentě kdy zavoláš policii na přítele tvé ségry, tak to dost pravděpodobně může poškodit vztahy jak s přítelem tvé sestry, tak i u členů tvé rodiny.

Jelikož neznám jaké máte vztahy v rodinně nemohu dále poradit. Nerad bych poradil něco špatného. Nejlepší by bylo získat u nějakého člena rodiny podporu.

Pepa25

Že mu na to skáčete, prý přes karantému už nám tak 2 měsíce dolézá … Máš nás za hlupáky, kteří neví, jak dlouhu tu platí omezení pohybu?