Elixír

Co byste dělali s elixírem života?

Máte možnost uzdravit nemocné a chrome. Chce to však překročit, všechny hranice lidske prioryty a zbavit se pohodlí. Už nikdy nebudete umírat a stanete se astrální bytostí. Chtěli by jste tento elixír, anebo je lepší umírat a žít z uskostí a strachem, co příjde zítra.

Původně:
Co by ste …

Nejlepší odpověď
gecco

„Už nikdy nebudete umírat…“ – šmarjááá – už včil je nás na Zemi moc a ty strašíš tím, že by už nikdo neumíral…!!!
:-O

Další odpovědi
annas

Podbný dotaz
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/meli-byste-zajem-o-prasek
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jakym-zpusobem-by-se-dala-zpenezit-nesmrtelnost

Nesmrtelnost, věčný život je považovaný často za prokletí. Třeba Bludný Holanďan, věčný Žid atd.

Když je někdo zamyšlený, může třeba přemýšlet o nesmrtelnosti chrousta. 🙂

Ale mnozí po nesmrtelnosti toužili. Připomněla mně to Čapkova Věc Makropulos, téma věčného života a mládí, odhalení tajemna i prokletí, které v sobě nesmrtelnost skrývá.

Závěr, který vyplývá ze zkušenosti Emily Marty, která žila pod různými jmény 300 let: „Věčný život není žádná výhra. Člověk vše zná, nemá v životě žádné překvapení, jen se nudí.“

Tím všechny přesvědčí, aby návod na přípravu elixíru zničili. Nebylo by to totéž?

Takže Emilia Marty uzavírá, že všecko omrzí – omrzí být dobrý, omrzí být špatný., dlouhý život vlastně nepřináší nic nového.

Smrt je zakončením života. Každý má vyměřené, jak dlouho bude na tomto světě. Co má být, to se stane. Smrt má stále poslední slovo, i když odchod blízkých bolí …

Elixír by se mohl stát i prostředkem zisku, manipulace atd. Zajistil by šťastný a spokojený život? Vyřešil by problémy třeba s přeliděním atd.?

Po elixíru netoužím … .

anonym

Proboha, dal bych si pozor, aby to nějaké prase nevypilo a já už do konce života neměl bůůůůůček!

redy

Já se ale těším co bude zítra. Umírání se nebojím, bojím se bolesti.
Ten elixír bych použila jen proti bolesti.

Hans51

Vypil bych ho, abych mohl pořád dokola upozorňovat lidi na to, že tvar „by ste“ neexistuje, stejně tak jako prioryta, „by jste“ a uskost.

lukas.zmizik

nalil bych ho Zemanovi do kafe