lola

Co byste dělali, kdybyste našli obálku s penězi?

Jen tak jdete venku a na zemi leží bílá obálka, kopnete do ní a vysypou se z ní bankovky. Vezmete si peníze, anebo je odevzdáte na nějaký úřad?

Nejlepší odpověď
anonym

ještě před časem bych odpověděla jako slušný a spořádaný občan že bych jí odevzdala na úřad či policii,jednak je to slušnost,jednak by mě hryzalo svědomí jestli to neztratil někdo kdo je tím pádem ve velké nouzi a v neposlední řadě je to povinnost ze zákona,pokud si nález ponecháte a příjde se na to tak je to trestný čin sebeobohacování,ale popravdě dnes nevím jak bych se zachovala,protože mi vadí jak stát okrádá nás,zvýšené DPH,zdražování nejen potravin,nájmu,ale benzínu,a taky jak včera poslanci hezky schválili že už budeme platit100 za den za pobyt v nemocnici,tohle mi už opravdu příjde jako zlodějina,co ti co jsou těžce nemocní a jinou možnost než léčby v nemocnici jim nezbývá,nebo důchodci kteří už tak polovinu důchodu dají za léky a druhou ted za nemocnici,celý život dřu a na stará kolena budu žít jak? platím co se dá a stejně mě o vše oberou,tak po tomhle uvážení vám odpovím co bych s nálezem udělala: polovinu bych si schovala na tu bídu do důchodu a tu druhou rozdala rodinám s dětmi a je mi jedno jak tím pádem jsem či nejsem špatná

Další odpovědi
iceT

Jak tak koukám,jsme tady samí slušní lidé,ale v podstatě souhlasím s ostatními.

Taky se může stát,že když najdu peněženku prázdnou jen s dokladama a budu ji chtít vrátit,tak majitel bude tvrdit,že v ní peníze byly,jenže co když ji přede mnou našel někdo dřív a peníze vybral a zbytek zahodil,že.
Za dobrotu na žebrotu…

dědapetr

Podle příkladu vlády bych si je bez oka mrknutí nechal!

NEnym

NECHAL BYCH SI JE!

Jakým způsobem úřad (anebo kdokoli jiný) OBJEKTIVNĚ VYZJISTÍ, když se někdo přihlásí, že skutečně patřily jemu?

A když se ozvou dva, kterému úřad uvěří? Jeden bude třeba nastrčenej příbuznej od úředníka a druhej bude třeba můj brácha, kterého jsem navedl, aby se vydával za toho, kdo ty peníze ztratil? Jak se dá dokázat, že ty peníze právě ztratil ten a né onen? Že by je třeba popsal, jak vypadaly? Kde se našly a že byly v obálce? To ale můžou říct oba, když budou předem navedení a potažmo instruováni…

Když se někdo v mém okolí svěří, že našel peníze (včera, dneska, to je jedno), vždy udělám srandu, že „to jsou moje peníze (bankovky, mince), protože je poznávám, neb přesně takový jsem ještě včera měl a přesně takhle vypadaly…!!!“

Ne,ne. Vracet věci snad ano, ale peníze?

Bavíme se pochopitelně o běžných částkách v řádu max. jednotek tisíců. Nebavíme se tu o desetitisících a více, pochopitelně. Natož o tajemných stříbrných nebo kožených kufřících. Tam už to není tak jednoznačné…

hanulka11

Dříve bych ji odevzdala , dnes NE.Protože vím, že by si to tam rozdělili nebo by si to ten dotyčný nechal.
Takže jsem bestie nebo ne?
Nebudu přeci podporovat zlodějnu......

Děda Louda

Jedině odevzdat na úřad. Tam se teprve definitivně a úředně ztratí.

RQLM

hodně bych se ohlížel, kdyby široko daleko nikdo, tak šup s tím pod bundu … ne že bych byl nepoctivý nebo tak, ale dneska, když skoro 40% lidí nedokáže z platu ušetřit ani korunu…

Zdroj: www.novinky.cz/e­konomika/230017-tricet-osm-procent-rodin-v-cesku-mesicne-neusetri-vubec-nic.html

Rocker

Kamarádka našla peněženku,byly v ní asi 3 stovky a nějaký účtenky.Šla jí odevzdat na policii a 20 minut tam s ní sepisovali protokol,jestli si z toho něco nevzala…Příště si jí prý raději nechá.

SajmonModer

Vezmu si je. Policajti dnes na všechno kašlou, ty prachy by si rozdělili mezi sebou.

franku

To se mi stát nemůže.Čert se vyse.. jen na velkou hromadu a proto mám smůlu,ale kdyby přece jsem měl to štěstí,tak si ji nechám.