Co by dokázalo zničit Slunce?

100 atomových bomb?

Nejlepší odpověď
dudu

Černá díra.

Další odpovědi
Kepler

Ani miliarda atomových bomb ne, to by si Slunce maximálně prdlo nebo kýchlo. Slunce může zničit jenom srážka s jinou hvězdou (extrémně nepravděpodobné), nebo to, že mu dojde současné palivo (vodík) – asi za 5 mld let. Ani tehdy se ale nezničí, jen se transformuje do jiného typu hvězdy a bude existovat dalších 10 mld let.

Arne1

Podle dostupných informací by na to ani jedna z Hvězd Smrti nestačila.

Lamalam

Srážka se stejně hmotnou hvězdou složenou z antihmoty.

pepe88

Jedině že by přiběhl Pacman a sežral ho.

Kelt

Vycházej z daných faktů. Slunce má určitou hmotnost, probíhá tam určitá reakce a je tam určitá teplota. Tyto údaje si určitě najdeš. A nyní máš možnosti – extrémní ochlazení termojaderné reakce přestane probíhat. Dodání obrovské energie, které by vedlo k explozi Slunce na menší části, ve kterých nebude termojaderná reakce probíhat. Ovšem co použít a jak to tam dopravit je problém.
Ale klid, jednou to Slunce skončí, není nevyčerpatelné.

anonym

Černá díra jedině pokud by měla větší průměr jak Slunce ne? To by taky mohlo vzniknout? Teoreticky i kdyby taková byla, tak by jí Slunce stejně nedovolilo se dostatečně blízko přiblížit, protože by mělo vyšší gravitační sílu?

dudu

Na velikosti nezáleží. Její gravitace by hvězdu užírala po částech a posléze roztrhala na kusy.

Kepler

Jo, ta alternativa mě nenapadla, je ještě méně pravděpodobná, než srážka s jinou hvězdou. Oba objekty by obíhaly kolem sebe a probíhal by transport hmoty do díry po spirále. Slunce by bylo vysáto jako ústřice.

anonym

Takže tj druhá pravděpodobná varianta pro konec Slunce hned to tom, že by energeticky vyhasla, což se stane až někdy až v předaleké budoucnosti kdy už Země dávno nebude existovat. (To jen tipuji.) :)

Kepler

Jenom čert ví a Hawking tuší, kolik je ještě variant. Jisté je, že v brzké budoucnosti (za těch 5 mld let) se slunce změní na červeného obra a pohltí Merkur, Venuši a možná i Zemi. Ten krkanec po Zemi si ani nedokážu představit.