Avatar uživatele
Pokročilý

Co by dnes řekl Ježíš o křesťanské církvi?

Jak moc je církev vzdálena Ježíšově učení?

Napište svůj názor, myslím že tu asi není nikdo komu by něco šeptal do ucha.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

nic, plakal by.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

cirkev nemá s ježišovým učením nič spoločného.

je to politický a ekonomický subjekt, ktorý pracuje výhradne vo svoj prospech.


Avatar uživatele
Stříbrný

V první řadě je potřeba vědět, co si představujete pod pojmem "církev". Někdy mám dojem, že lidé tím sice myslí církev obecně - tedy celé křesťanstvo - ale představují si jen tu katolickou. Církví, tedy přesněji denominací, je spousta, katolická je z nich jen jedna. Každá z těchto denominací má něco, v čem úplně neodpovídá tomu, co Ježíš hlásal, jen někde jsou ty odchylky závažnější, někde více.


Co by řekl přesně nevím, ale osobně si myslím, že by byl rozdíl v tom, jak by přistupoval k řadovým křesťanům a jak k jejich duchovním vůdcům. Těm obyčejným křesťanům by možná důrazně zopakoval to, co hlásal tenkrát, včetně napomenutí i povzbuzení ... Těm farářům, biskupům, kazatelům a dalším vlastně také - přečtěte si v Novém Zákoně, jak mluvil s kněžími, s farizei a zákoníky. MOc v rukavičkách to nebylo. Hádám, že mnozí (asi ne, to bychom některým křivdili), by z těch současných, by to "schytali" podobným způsobem.
Doplňuji:
Opravuji: .... , někde méně...


Avatar uživatele

Na Ježíšovy názory by ses musel zeptat Ježíše. Pochybuji, že zde je někdo jeho "prodlouženou rukou" nebo jeho tiskovým mluvčím.
Uvědom si, že Ježíš je biblická postava. Jeho život je součástí příběhů svatých, Starého a Nového zákona. Stejně tak je Ježíšovo učení součástí náboženství. Jako takové je zahrnuto do teologie.
Křesťanství prochází za staletí svého trvání vývojem stejně tak jako vše ostatní. Jako se mění názory politické, tak stejně se posouvají i měřítka hodnocení církví.
Za 2000 let lidské společenství ušlo obrovský kus cesty. Těžko si můžeme představit, jak velkého pokroku v čem dosáhlo, protože jsme neměli možnost srovnání s minulostí. Ježíš byl postava velmi prozíravá a empatická. Viděl do lidských srdcí. Možná by zaplakal spíše nad dnešním člověkem, než nad církví, která jeho učení přijala za své.


Avatar uživatele
Bronzový

Poslechnou Roubíček, to je ale sukces, já začínal s jedním oslem.


Avatar uživatele
Pokročilý

Ježíše si vymyslela církev, aby mohla tahat z lidí prachy, takže co by asi tak říkal. Ona si ho v klidu může upravit dle svých představ. Pak to nahustí lidem do hlav a ono si to přihlouplé stádo zase zvykne.


Avatar uživatele
Pokročilý

Hare kršna...dej si špeka vole! :-D...omlouvám se za nekorektní odpověd.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

Dochy

ladaadal> Ježíše si vymyslela církev, aby mohla tahat z lidí prachy, takže co by asi tak říkal.

Tak to asi ne. Mohla si ho trochu "přiohnout", ale vzhledem k tomu, že Ježíše jako historickou postavu znají křesťané (spasitel), židé (kacíř) i muslimové (prorok) bych si dovolil pochybovat o zdravém rozumu kohokoli, kdo by bez podstatných důkazů existenci Ježíše popíral.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3818
Zlatý Drap 2282
Zlatý led 1647
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 869
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.