Rokio

Co by dělali čerti se satanem, pokud bych v pekle dělal tohle?

Samozřejmě se chci po smrti dostat do nebe, nebo alespoň do očistce. Pokud bych ale skončil v pekle, tak bych:

  • Litoval bych svých hříchů.
  • Choval bych se k hříšníkům a čertům slušně.
  • Pořád bych měl kladný vztah k Bohu.

Jak myslíte, že by peklo reagovalo na moje chování, pokud bych v něm byl?

Nejlepší odpověď
annas

Rokio, projděte si svůj archiv. Uvědomíte se, že vaše opakující se otázky jsou velmi podobné, že jste se už ptal na očistec, na peklo atd.

Všechno jsou jen úvahy, nemůžete se nikoho zeptat, jak se cítil v pekle, odtamtud není návratu.

Neřešte, zda se dostaneste do nebe, nebo do pekla. Žijte tak, abyste se za své činy nemusel stydět. Když věříte, tak vám Bůh třeba pomůže a daruje vám věčný život.

Znova opakuji – Dante Alighieri a Peklo, část Božské komedie, kde se dovíte o zařazení duše hříšníků do pater podl toho, jak hřešili.
Čerti už provinění neřeší, jen udržují symbolickýí oheň, ale snad podle chování by ho mohli zmírnit.

Opět je zde spojený mýtus a křestanské učení. Podle něj už žádné pocity jako křesťan mít nebudete.

„Mzdou hříchu je smrt, ale darem Boží milosti je život věčný v Kristu Ježíši, našem Pánu.“
Bible ekumenický překlad, Římanům 6,23

Další odpovědi
Kelt

Urči si, kam vlastně směřuješ a jaký jsi. Pokud věříš, že se dostaneš do nebe, nebo do pekla, nebo se přeměníš na mouchu, kterou bude každý odhánět, je to na tobě. Nebylo by lepší, abys tady dával otázky z oboru, který studuješ, třeba by to zajímalo více lidí. Co chceš slyšet na ty své otázky? Vždyť ty se motáš v kruhu a nevíš co chceš. Najdi si nějakou ženskou, nebo dělej více doma, aspoň nebudeš mít čas myslet a tvořit takové otázky, které někteří ignorují, jiní se smějí a odpovídají ti, ale ve skutečnosti jim nahráváš na body.

Altair-AC

Jaké peklo myslíš ? To ,o kterém se domníváme ,nebo to ,které hrajeme? Třeba na Mikuláše v nějakým sklepě atd

zjentek

Podobně jako v base- nejspíš by tě ....... do análu.

Mc Merkurion

… už jen za ty furt dokola se opakující otázky tě tam budou milovat …

Drap

Tvoje chování by bylo celému peklu úplně lhostejné. Oni si dělají své a o tvé problémy a chování by se nikdo nestaral.

ivzez

Čerti by se satanem nedělali nic,
ale nejspíš by něco udělali s tebou.

Přestaň už s těmi nesmysly!

jirka F

Cituji annas: Rokio, projděte si svůj archiv. Uvědomíte se, že vaše opakující se otázky jsou velmi podobné, že jste se už ptal na očistec, na peklo atd. Je to pravda Rokio vymysli otázky stále se neopakující.