Spartaboy

Co by bylo lepší? Války robotů, nebo světová federace která zabrání válkám?

Počkáme až USA vyvinou armádu robotů která bude schopná kdekoliv zasáhnout ve jménu pravdy a lásky? A až ostatní státy budou mít také nějaké hrozivé zbraně třeba i ty roboty? Nebo by bylo lepší zavést světovou federaci kdy bude jen o trošku více pravděpodobné nějaké válčení, než jak je pravděpodobná třeba válka mezi státy Oregon a Texas? Nebo mezi státy Wisconsin a Alabama? (Spojených států se ani nezastávám, ani nejsem proti nim). Každý stát by měl proporcionálně stejný přístup ke světovým zdrojům (podle počtu obyvatel). A stejné hlasovací právo. Takže třeba my a Rusko bysme měli každý jeden hlas.

Odpovědi
Drap

Světová federace? To raději sem tam nějakou tu válku než tohle.

Chybí jiná možnost. Špatná anketa! Obojí je nesmysl.

Filip84

Války nikdy nepřestanou.

a je to tak dobře!

Všichni ti, co se snažili změnit svět k „lepšímu“, nebo pregnantněji, k obrazu svému, ho akorát víc dojebali. Ekonomika v trapu, potoky krve.

Tak, jak to je, je to dobrý. Lidi jsou lidi, nepředěláš je, je bláhové se o to snažit. Bohatě by stačilo, aby více lidí „otevřelo oči“, ale to nevyřešíš nějakým technokratickým zásahem zhora.

Ametyst

Války nikdy nepřestanou.

Stejně jako nepřestane levičácká permanentní revoluce a převýchova lidí v zájmu „Vyššího Dobra“. Plebs se prostě nesmí nudit a chvíli žít v klidu.

paul1

Ano světová federace by mohla situaci zlepšit jsem pro.

Ale jak je vidět, je to velmi vzdálená budoucnost, lidé jsou nepoučitelný do.....k

Lgee

Světová federace? To raději sem tam nějakou tu válku než tohle.

Dvorní šašek

Války nikdy nepřestanou.

Protože lidstvo…je to stejné, jako bychom chtěli ukončit hlad nebo nerovnost.

Darcy

Války nikdy nepřestanou.

kolik Ti je let? 12? 14? odlož ninjago a neptej se blbosti.
myslíš že usa chtějí válku ukončit? usa praktizují po celém světě tzv. zástupnické války, v cizích zemích, kvůli cizím problémům (které často sami vyprovokovali nebo podnítili) a jen proto že jejich ekonomika se propadá a na vojně a prodeji zbraní oběma stranám pekelně dobře vidělají. je jim jedno kde kolik lidí umře, své krvavé paprče mají v každém vojnové napětí a konfliktu za posledních 100 let ale na jejich území se už hodně dlouho nebojovalo. škoda.

a jakákoli federace nebo unie je vždy bez rozdílu založena na tom, že elita a elitné státy poroučejí a parazitují na těch slabších členech, viď EÚ.

Spartaboy

K té federaci by patřilo například i to že všechny státy světa by měli proporcionálně stejný přístup ke světovým zdrojům. To znamená že stát který má 50 milionů obyvatel by měl polovinu toho co ten se 100 miliony obyvatel například. Je to asi nejspravedlivější. Jestliže to nenastane tak se budeme handrkovat a válčit donekonečna. A na další použití jaderných zbraní se taky těšíte vy co nechcete federaci?

Filip84

Igen, igen. Budeme se „handrkovat a válčit donekonečna“. Tak se to, sakra, nesnaž změnit.

Může se to omezit, ale nemůže se to vymýtit. Prostě: ne. 🙂

Disraeli

Ve výsledku veklá nespravedlnost a nesmyslnost. Co se jeví jako správné, nemusí správným být… obzvlášť, když si lajnuješ, že je to takhle nejlepší, přestože to funugje jinak, než se domníváš.

Disraeli

Unitární svět – s dobrým zřízením. Avšak ani to nevylučuje možnost války… občanská (přinejmenším drobná povstání), vesmírná,… ;)