Lukyn0

Co bude s vybydlenými bytovými domy?

Zejména na severu Čech se najde několik panelových domů, které jsou zcela vyrabovány, vybydleny, odstřiženy od energií, zadlužené atd… Jak a kdy s tím např. dotyčná obec nebo stát můże začít něco dělat, když kazí obci vzhled a každá bytovka v domě má jiného vlastníka a to i z jiných zemí, kteří na to zanevřeli a často jsou i nedostižitelný? Je to vřed obce, ale v soukromém vlastnictví a do soukromého majetku stát investovat nebude a jejich majitelé s největší pravděpodobností už taky ne. Je tedy vůbec reálná nějaká šance na nápravu mimo čekání až dům spadne sám od sebe? Je třeba možné SVJ domu poslat do exekuce a získat tak celý dům v dražbě? Jiná varianta záchrany vyjma vyvlastnění mě jinak nenapadá…

Odpovědi
Kepler

To nejhorší se bourá, jiné paneláky za drahé peníze projdou rekostrukcí, Cikáni se nastěhují zpátky a pak se nakonec stejně zbourat musí. Zachraňovat se to dá jenom kontejnery na bydlení, třeba čunkodomky.

anonym

AnoAno bud to zkoupí developer kvůli pozemkům kde nastěhuje Indočeské najemníky za nehorazné najemné anebo to zbourá a upraví terén na park jako to udělali v chánově,a to zase zaplatí skoro celá populace.