bobrik

Co bude lítat do vesmíru, když raketoplán skončil? Jako USA nebude už dobývat vesmír?

Nejlepší odpověď
arygnoc

soukromé společnosti ještě letos mají vyslat k ISS zásobovací modul, je v plánu i modul na přepravu astronautů.

např modul Dragon.

http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&dotaz=dra­gon&book=d

Další odpovědi
DDarent

Bude alternativní způsob, což znamená že upravená letadla a další stroje které se stále vyvíjí. Můžete si objednat let do vesmíru za 250000Kč.

eLx

Ale bude, minimálně proto, že bude mít potřebu konkurovat jinejm velmocem…

anonym

JE TO DRAHE

svět je ve finanční krizi a i US hledají jak efektivněji využívat dostupné finance
Finanční výhody z tzv. dobívání vesmíru končí někde u nastartovaného businessu kolem vypouštěných a provozovaných satelitů na oběžné dráze.

////

Dobývání vesmíru bylo nastartováno paradoxně sověti, kteří vypuštěním sputnika nasadili všem američanům do hlavy zcela nový netušený pocit, pocit vlastní podřadnosti a méněcenosti … kvůli tomu pocitu rozjeli vesmirny program na plne obratky a bojovali o prestyž jak lvi. Sovětská motivace však dávno pominula.

Příští startér „dobívání vesmíru“ by mohla být Čína 🙂