Neonka

Co brání dnešní ekonomicky vyspělé společnosti zlikvidovat ve světě hladomor a bídu ?

Odpovědi
johana 56

Arogance,pýcha a pocit beztrestnosti mocných.

poa.li

Nadřazování osobního prospěchu před obecným blahem… Tedy sobectví.

tom004

Svět je bohužel založen na,prodám – zaplať, a ne na, mám dost – rád dám zdarma. A charita,fajn že je,ale ať ji založí kdokoliv,vždy dávají ostatní (tzv. sbírky,různé akce aj.). Ještě jsem neslyšel žádného zakladatele,proh­lásit při zahájení akce „zahajuji a sám jsem přispěl částkou xy“. Paradoxně hlad a bída,slouží pro takové lidi (společnost),jako určitý druh reklamy,která je nic nestojí a ještě jsou to „ti hodní“.

venkovan

Na to není možné jednoduše odpovědět. Dnešní ekonomika potřebuje někde brát suroviny a někde mít levné zdroje pracovní síly. Nerostné suroviny jsou v zemích kde je často hlad, bída a korupce.