zjentek

Co asi v tomhle horku preferují včelky? Rozpůlenou šťavnatou zralou broskev, nebo na plátky nakrájený přezrálý banán?

Tak maj teď ve stínu pod stromy obé, ale stejně by mne zajímalo, co tak asi (dle vás) preferují!

Co tak asi preferují včelky..

Podkategorie hmyz.

Zjentek®

A můžou včely i melouna?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nevím, jestli včelky chodí i na ovoce, to spíš vosy. Ale pokud jo, tak bych tipoval broskve. Jsou naučené nasávat nektar a v těch broskvích nějaká šťáva je (na rozdíl od banánů). Vosy lítají nejradši na pivo, mají od přirození sklony k alkoholismu.

Další odpovědi
annas

Včely v tomto období potřebují vodu, nikoliv ovoce, ale třeba i z kaluže, pokud se objeví..

Můj děda byl včelař, takže si matně pamatuji. V létě ještě leccos kvete, takže mají květů dost, nebo také létají do lesa na medovici.. Ale letos je to všechno dřív, tak možná už brzy budou „končit“

Jedině že by měnily zvyky, takže spíš by jim zachutnala broskev, která je štavnatější. Ale to netuším.