Deli

Co a jak toužíte změnit na Vašem současném příbytku? Co pro změnu děláte?

U nás se nyní buduje od přízemí až po půdu v celém domě, manžel neví kam dřív skočit 🙂
Sice bordel, ale když je to ten, který přináší změny k lepšímu, vítám ho.
Doplňuji:
Jami, já se vždycky nervuju předem, ale když už to vypukne, tak to beru s klidem a jsem ráda, že se něco děje.
Zrovna včera tu byl na návštěvě kamarád a při pokecu o domcích a způsobu vytápění došel můj manžel k závěru, že pořídíme krbovou vložku a budeme jí přitápět. Bezva nápad, ale pro nás to znamená i stavbu komína, který náš plně elektrifikovaný RD nemá. Když pominu finanční náročnost, děsím se předem, neboť to znamená budování i základu pod komín, tudíž rozkopání půlky domu… Ale až k tomu jednou dojde, budu se těšit na to, až zatopíme.

Nejlepší odpověď
anonym

Rekonstrukce našeho malého bytu proběhla,byla dost finančně náročná,proto letošní dovolena byla pod dekou.(stejně byla kláda)Deli,když to vypuklo,tak jsem litovala,ale teď už si jen lebedím.

Další odpovědi
mosoj

Tak já jsem letos stačil vybudovat pouze obytnou terasu na zahradě. Měl jsem v plánu zrekonstruovat manželce kuchyni a také trochu vymalovat, ale jaksi mně to jde již tak nějak hódně pomalu. Navíc manželku na takovéto akce musím přemlouvat.
Nyní již nebudu mít čas neboť se musím věnovat svým podnikatelskýn aktivitám, které koncem roku gradují. Navíc musím zase na operaci a ještě k tomu takovým způsobem že mám sice termín, ale pokud se uvolní kapacita zavolají a já naklušu. Docela solidní záběr na nervy.

Jinak jako Deli. Mám chuť nainstalovat krbová kamna do obýváku, ale komín je daleko. Takže nový, s tím že bych ho přistavoval „jenom“ venku ke zdi. Ale to znamená ještě k tomu komínu předělat dispozici celého obýváku včetne krytiny podlahy. A tak nevím jestli nezůstane jenom u chuti!

Také bych rád sprchový kout, ale ať hledám jak hledám nemohu pro něj najít v domě místo.
V koupelně místo není, jedině se vzdát vany a ještě by to znamenalo totální předělávku.

Dnes v noci jsem slyšel kunu na střeše a tak další akce je odkunění.
Pro Deli: Ta krbová vložka + obestavba přijde na docela pěkný peníz! Když k tomu připočtu komín je to víc než 100 000 Kč.

anonym

No,změnil bych manželku,ale jsem vázán manželským slibem a láskou k ni a tak mám v plánu instalovat dvoje shrnovací dveře,prodloužit přívod k pračce, aby se mohla přesunout na vhodnější místo.

Jé je,já mám tolik restů,že nevím kam dřív,ale asi půjdu na pivo.

Michálek1245

Teď už to asi nejspíš nezměním, ale kdybych se měl rozhodovat znovu, tak nedám na rady ostatních a určitě jdu do krbové vložky a k tomu doplňkové topení elektřinou. Dřív mě od toho zrazovali, že to bude všechno drahé a že to zakážou, ale když to teď vidím, tak mi to za ten roční poplatek za emise navíc asi stojí.

Deli

Ad mosoj:
To jsme si nahrubo spočítali, že to vyjde na tolik peněz. Tak doufám, že se to zatím odsune do kategorie „nápady a plány“, které lze realizovat po doplacení hypotéky a dokončení fasády. 🙂
Jinak obdivuji, jak jste akční!
A přeji, aby operace dopadla dobře a rychle jste byl zpět z nemocnice!!!