Dlostev

Máte někdo zkušenosti s alternativními palivy CNG nebo LPG?

Máte někdo zkušenosti s těmito alternativními palivy? Na CNG lze jezdit za 1 Kč/km, je něco takobého možné i s LPG?
Momentálně chci vůz na pln koupit, máme v práci Octavii na pohon CNG, kde je spotřeba okolo 1 Kč na km, rád bych vozidlo do 150 000 a zde bohužel je výběr aut na CNG omezený, a tak mě napadlo LPG, myslíte si, že je to stejně výhodné řešení? Je zde mnohem větší výběr vozidel, děkuji za odpovědi.

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Arne1

CNG

Jezdil jsem mnoho jet na LPG, kolem 1.3 za km, někdy i trochu méně. Výhodou je, velká dostupnost v mnoha zemích.
Teď jsem pořídil starší vozidlo na CNG, mám to za 1.2Kč/km – předělávané vozy jsou na tom prej trochu hůře. Výhodou je, že se na mne snad opravdu nevztahuje silniční daň (u LPG nikdo pořádně neví jak to je) a slibují že když za rok pojedu do Němec tak že budu za dálnici platit minimum. Nevýhoda je, že mnoha zemích je CNG dražší než u nás a počet čerpacích stanic je mimo ČR, Německo, Rakousko mizivý

Altair-AC

LPG

Můj táta má zkušenosti s lpg

sEmprE

LPG

Mám Mondeo dvoulitr v benzínu s LPG a jezdím kolem 1.4 Kč na kilometr. Čerpačky dostupné po celé Evropě. :)

blecek69

LPG

Když si spočítáte opravdu přesně náklady, vyjde vam cena na km minimálně stejně, ne li méně na lpg.Když k tomu připočteme mnohem větší dostupnost čerpacích stanic, vychází mi zase lpg lépe.dále,tlak v cng nádrži je cca 300bar, LPG cca 10bar.Co asi nadělá větší skodu v případě průšvihu.připo­mínám, že je do nákladů potřeba započítat i pořizovací cenu.Propagace CNG v posledni době nema žádný realny zaklad ve vyhodnosti pro spotřebitele.Jen loby dodavatelů.

cochee

Docela pálka je v provozu auta na CNG skutečnost, že se po určité době musí vyměnit tlaková nádoba na uskladnění CNG. Není žádná revize s razítkem, prodlužující provoz nádoby o dalších x let nebo podobně – prostě skončila životnost nádoby, tak nazdar. Takže na to dej bacha, pokud to auto na CNG budeš kupovat ojeté, aby zrovna nekončil život té nádoby – nákup by se pěkně prodražil.