annas

Člověk, zní to ještě hrdě?

Vracím se k nedělní otázce „neotázce“, kterou vložil známý uživatel. Třemi otázkami mě napadal. I když se většina z vás s jeho názory neztotožňuje, přesto veřejný útok bolí, i když jsem absolvent pomocné školy a, za celý svůj život jsem přečetla jen slabikář Jak mohu tedy odpovídat? Proč??? Kdokoliv může odpovídat na otázky z jazyka, vysvětlovat původ slov, příjmení atd. Jenže ….
Děkuji všem, kteří se mě zastali.

Před nedávnem jsem vložila otázku, v níž jsem se s Vámi rozloučila, protože mám stále připravenou“vý­pověď“. Stačí kliknout a zmizí můj profil. Ale nakonec jsem si to rozmyslela a zůstala, i když své působení omezila. Uvidím, jak se rozhodnu dál.

Reakce na odpovědi u otázky Jahody:
Několik z vás uvedlo, že dostáváte vulgární a urážlivé anonymy. Je to strašné, ale můžete je hodit do koše. V tomto případě se vás nikdo nemůže zastat. Ale veřejné osočování si může každý přečíst, občas vzbudí t pochybnosti. Případně se dá i zneužít pro své zájmy…
Kromě Bumbese (jiné důvody) si nepamatuji, že by někdo jiný se stal středem této neobvyklé pozornosti. Byla jsem mnohokrát veřejně napadaná za to, že jsem mezi jiným kritizovala to, že jsou za nesprávné odpovědi nadělované body, za správné odpovědi záporné palce. Kvůli nespravedlivému hodnocení jsem odešla, stejně jako dvě uživatelky – nikdo nevěřil. Ale vrátila jsem se. Jenže po odhalení profilů jsme Kropítko a já kritizovaly falešné profily, z nichž 13 bodovalo jen jednoho uživatele. Když jsem dosáhla stříbrnou příčku začaly útoky, osočování ,znevažování mých odpovědí právě od jedné kritizované bodovatelky. Vše je někde v diskuzi. Útoky se přenesly i na Kropítku. Nikdo jiný se nepřidal. Nevyčítám, mnozí si sporů v diskuzi ni nevšimli. Zasáhli administratoři.
Neodešla jsem kvůli těmto útokům. Rovněž ne kvůli známému uživateli. Ale mám jiné důvody, o nichž se nebudu zmiňovat. Musím je vyřešit sama. Nepotřebuji žádnou slavobránu, stejně jako Kropítko se vytratila jako pára nad hrncem…. Věřím, že se vrátí…

Objevily se názory na kvalitní odpovědi. Každý má jiné měřítko. Stačí si projít odpovědi uživatelů a zjistíte, co považují za důležitější. Např. připojení počítače, různé právnické otázky či diskuzi? Zda mně chutná víc jablko nebo hruška? Zřejmě většině vyhovují odpovědi, které jsem uvedla jako poslední. Na jiných serverech se tyto otázky a odpovědi na ně vůbec nehodnotí.

Odpovědi ztrácejí svůj charakter. Mizí objektivní pohled na skutečnost…
Někdo poznamenal, že existují fankluby, Miroslavova noční linka atd.

Dále mě vadí, že se někdo zeptá na A, odpovídajíci napíše na B – je ohodnocen, ale správná odpověď A se krčí někde vzadu. Netvrdím, že občas neívhodné zařadit diskuzní otázku jako odlehčení, ale …. Kdo chce, pochopí, kdo nechce …
Nezmiňuji se o bodování. Několikrát jsem uvedla, že body naděluji, snažím se způsobit radost, povzbudit. Nečekám oplátku, ale neříkám, že poděkování potěší. Jenže slovo děkuji se moc nenosí…

Jsem si vědoma toho, že ne všichni se mnou budete souhlasit. Je toho mnohem víc, co mám na srdci, ale už stačí.

Tímto svým příspěvkem se nechci nikoho dotknout. Jde jen a jen o můj názor. Brány města zavřeš, ale huby pomlouvačů nikoliv…

Dokonalost se skládá ze samých maličkostí, ale sama dokonalost není maličkost. I já jsem člověk chybující…

Nejlepší odpověď
anonym

Annas,můj syn je dislektik-disgrafik a vím jak těžké je pro něj něco přečíst nebo napsat,a přesto je to chytrý klouček,i já mívám kolikrát spoustu pravopisných hrubek,DŮLEŽITÉ je jaký jste člověk,né jaké i-y napíšete,Každý by měl mít právo být právoplatným členem této společnosti pokud neuráží a néubližuje druhý,.mě přišel urážlivy email,někdo mě potituloval tolika nadávkami a já nevím kdo a proč,včera mě to bolelo,ale dnes jsem se nad to už povznesla a jedu dál,když jsem byla v porodnici tak mě tam šokovala jedna sestra zní to sice hrozně,ale já jsem se toho chytla a s humorem se její věty držím dodnes:život není peříčko,ale péro to je život:držte se a nedejte na řeči těch co umí jen urážet je tady dost dobrých lídí a hlupák se bohužel najde v každé komunitě,pojdme těm hlupákům co nás napadají společně ukázat že jsme chytřejší,sil­nější,věřte že ti co jen uráží jsou jen zakomplexovaní ubozí zbabělci,nenechte se vyvést s míry,a vidíte byli lidé kteří se vás i mě zastali kvůli nim stojí zato zůstat přeji krááásný den bez blbců

Další odpovědi
rynek878

Já s Vámi Annas naprosto souhlasím,bez jediné výjímky.

martina1

Dobré ráno.Hezky jste to vystihla.Když se zamyslím nad Vaší otázkou,tak ani nevím.Z práce vím,že lidé jsou čím dál sobečtější,zlí a chovají se jak k nám,tak mezi sebou opravdu hrozně.Před rokem jsem se těšila na mateřskou,protože situace s pacienty byla pro mne neúnosná.Dokáží na sebe řvát,protože si lékař určí jiné pořadí,na nás řvou,ře nemají teplý čaj,když nám platí 60Kč.Operační program se posouvá,protože být lačný je výmysl sestry.Tím sem chtěla říct,že pod slovem člověk si představím jen hulváty.Ale jsou to lidi?No,bohužel jsou.Proto mě ani nepřekvapuje,že je tu někdo zlý a chová se jak se chová.Už jsem tu psala,že vaše odpovědi mám ráda,protože se dozvím mnoho nového.Přiznám se,že od doby,kdy jsem zjistila,že jste učitelka,tak mám trému:-)Sice jsem z pravopisu měla vždy jedničky,ale čím méně člověk píše,tím více zapomíná a někdy si opravdu nejsem jistá.Sice mě neznáte a myslet si můžete cokoli,ale pro můj vnitřní pocit,nechci vypadat jako analfabet.Jen pište dál otázky a odpovědi a na hloupé pisálky nehleďte.

Michal

Jediná výtka:nevracejte se často k potížím minulosti.Dokázala jste plno lidských"malič­kostí" i velkých věcí,tak u vás je ten výrok pravdivý. I u mnoha jiných,ale o těch nevíme.Svět je zlej a lidé ještě horší,protože si takovej svět dělají.S tím se někdo smířil a někdo bojuje a zaslouží obdiv.Vy bojujete a zasloužíte též obdiv a uznání ,i kytička by se hodila.Hezké prožití dalších dnů Vám a rodině přeje Michal.Jen maličkost pokud máte výhrady proti komukoli,pište je jemu!!!

aramah

Paní Annas také už vím co to je útok,pracovala jsem léta v obchodě a tak mně lidé až tak nepřekvapují.Ale spíše udivují.Ten kdo chce ublížit hůl si najde!Přeji vám pohodu ostatně jako všem slušným lidem..

Toruk

Napsal jsem Burákovi, že se budu snažit jí pomoct, pokud ji někdo noprávněně uráží a obtěžuje. Má nabídka platí pro všechny, kdo mají podobný problém- je to řešitelný problém. Uchýly a darebáky mezi sebou trpět nemusíme.

anonym

Annas,jsou lide,kteri neunesou to co nevedi,takzvane pavlacove drbny-protoze kdyz nevedi tak se uchyli ke sprostote.Ja porad si tvrdim jedno,ze mezi lidem sa najde malo cloveku.Vydrzte,hnup je hnup si reknete a pokracujte dal.Je dobre se nad sprostotou povznest.Vitam Vas do do dalsich otazek a odpovedich.Zdravim

vagra

K tomu,co napsali Burak, Rynek 878, Martina1 a Ilines, nemám co dodat.
Souhlasím s každým jejich slovem a líp bych to nezformuloval.

Luss

Priznavam se, ze patrim k tem, kterym toto chovani na odpovedich unika. Duvod je jednoduchy, vetsinou jsem v takovem kalupu, ze sem vlezu, neco me zaujme, skocim do toho, prectu, odpovim, vyskocim, a pak treba hodinu, pet, deset, den, dva sem nevlezu. Takze, tim, ze to systematicky neprocitam, tak obcas najednou koukam, ze se tu resi neco, o cem nemam ani paru. Ale musim napsat: Annas nenechte se odradit! Je to bohuzel vzorek populace jako kazdy jiny, zeny, muzi, strasi, mladsi, manualne i intelektualne pracujici, vzdelani i nevzdelani, z venkova i mest, pravicaci, levicaci, heterosexualni, homosexualni, tmavovlasi, blondaci atd atd. A z toho prameni, ze stejne jako v kazdem jinem nahodnem vzorku populace, najdete tady lidi pohodove, sympaticke i prudice. Ti, kteri se snizuji k vulagritam pres odpovedi a dokonce pres emaily (coz je jeste zbabelejsi zpusob) si nezaslouzi ani pismenko v diskuzi. Hlavne jim necouvnout! Neco podobneho jsem vcera poslala Jahudce pres profil, ale nevim zda ji to doslo. VZKAZUJI VSEM CITLIVYM: Nenechte se otravit. Blbci jsou, byli a budou vsude.

Bumbes

Poměry zde na Odpovědích jsou stejné jako v každé větší skupině lidí. Lidé jsou dobří, špatní, upřímní, zákeřní, chytří, hloupí a ještě mnoho dalších vlastností bych mohl jmenovat.
Trochu doplním můj způsob řešení „blbců“ a „hulvátů“.
Já záměrně veškeré urážlivé dopisy a komentáře zveřejním, bývají totiž dost prostoduché a jasně ukazují duševní omezenost pisatele. Někdy doplním vlastní jednoduchou připomínkou. Po zjištění vlastního trapného Faux-Paux, se pisatel většinou rozzuří a začne psát ještě větší ubohosti a hovadiny.
Připomíná mi to utopence v bažině, čím víc plácá rukama kolem sebe, tím více se potápí.
Vrcholem nakonec bývá, že se nepříčetný, nepochopený a zesměšněný hulvát sám prozradí.
No nedali byste mu korunu?

Fred

Tak nejprve diky za krasne shrnuti. Nenechavam si zasilat otazky/odpovedi na mail, takze mi vselijake utoky utecou, smaze se to, nez to objevim.
Jinak bodovani spravedlive neni a nikdo nerika, ze by byt melo. Je tu nekdo, kdo ma pocit, ze je na svete neco skutecne spravedliveho? Ja se s tim totiz nesetkavam. Samozrejme jsou i spravedlivi lide, ale ve skupine to muze fungovat jen tezko. Nechci to rozebirat hloubeji. Proste nevim, ze by toho bylo na svete tolik spravedliveho, aby me mela nejaka nespravedlnost vyvest z miry, z toho uz jsem vyrostl.
Zrovna tak falesne profily… spina no, to je ale vsude. Snad si nemyslite, ze kdyz vyjde vyherce z nejake souteze, ze je to skutecne hodnoverne? Rozumny clovek je nebere vazne.
A co se tyce odpovidani, hodnoceni… Kazdy si tu o sobe vytvari urcitou povest. Copak vam kdyz nekdo neco rekne, ihned tomu bezmezne verite, prestoze toho cloveka neznate?
Pokud cloveka znate a vite, ze mu nemuzete verit, verite mu?
Pokud cloveka znate a vite, ze mu muzete verit, verite mu?
Funguje to tu proste tak jako obycejne na tomhle svete. Je treba urcita inteligence k chapani reality, k rozpoznavani hodnovernych informaci, k pochopeni, jaky je ten ktery clovek.
Samozrejme jsou i jine cesty, pokud je pro nekoho neunosne, ze je to tak slozite nebo nespravedlive. Muzete se dat na nabozenstvi a verit, ze to vas jen buh zkousi, ze se lidem vse spatne vrati, ze zlo je zde proto, abychom mi sami byli schopni ho rozeznat a tak chapat i dobro a dobro sirit a tak dale, muzete si treba vymyslet i neco vlastniho, kdyz tomu budete skutecne verit, budete klidni. Dalsi cestou by mohlo byt co nejlepe se od sveta izolovat, nic k sobe nepoustet. Nebo muzete verit, ze vsechno je dobre a co by se vam nelibilo, vytesnit. A vubec nejuspesnejsim resenim je smrt, to totiz prejde vsechno. Pak uz cloveku nemuze nic ublizit, uz nic citit nebude. Je to ovsem tezka cesta, protoze je velmi obtizne prekonat pud sebezachovy, je velmi silny.

Samozrejme podle toho, kterou cestu si clovek vybere, ho budou hodnotit ostatni. I kdyz samozrejme soucasti te cesty muze byt, ze na hodnoceni ostatnich uz tomu cloveku nebude zalezet. Je na kazdem, jak se k tomu postavi, ale nejakou cestu si vybrat musi.

Svet se ridi urcitymi zakony. Je na kazdem z nas, jak bude zivotem prochazet. Ale brecet nad temi zakony? Mejme odvahu zmenit, co zmenit muzeme a mejme silu prijmout, co zmenit nemuzeme.
Doplňuji:
Jeste doplnim, ze myslenka te posledni vety neni moje. To jen pro uplnost (abych nemel pocit, ze vydavam cizi myslenku za vlastni).

Bumbes: U vasi odpovedi jsem se primo smal. Je to perfektni a je to pravda. Pamatuju, jak jste narazil na tu diskuzi s Chandlerem a pak si naprosto jednoduse overil, jestli je to on. Pritom tak jednoduche… Inu, v jednoduchosti je sila.