annas

„Člověk si nemá stýskat na svou dobu, ano, doba je zlá, ale jsme tady, abychom ji zlepšili.“ Pomohou k tomu volby?

autorem je Thomas Carlyfe

http://azcitaty.cz/

1. „Nechytá se ryba na to, co chutná rybě, nikoliv na to, co chutná rybáři?“ – Staré přísloví
Našla jsem ve svých poznámkách z minulosti.

2. „Není podstatné, věří-li politik svým slovům. Důležité je, aby jim věřili voliči.“ – Jan Sobotka

https://books­.google.cz/

3. „Svět potřebuje lidi, kteří dovedou něco vykonat, ne lidi, kteří umějí vysvětlovat, proč něco neudělali.“ – Helena Rowlandová

Chtěla jsem vložit obrázek, poprvé se mně objevilo toto:

"Vaše připojení není zabezpečené

Majitel serveru pixabay.com nakonfiguroval své webové stránky nesprávně. Abychom chránili vaše informace před odcizením, Firefox se k této webové stránce nepřipojil.

Tento server používá HTTP Strict Transport Security (HSTS), čímž určuje, že se má Firefox připojovat pouze zabezpečeně. Z tohoto důvodu není možné přidat pro tento certifikát výjimku.

https://pixaba­y.com/photos/?q=vol­by+

Nejlepší odpověď
fcoop

Obávám se že ne.
Z mnoha důvodů.
A až skončí toto období konjunktury,a to skončí – stanou se z většiny lidí zase revolucionáři­........a kdoví – třeba se bude zase cinkat.
Klíči.

Další odpovědi
Kepler

Celkem souhlasím s panem Thomasem Carlyfe, jen s mírnými výhradami. V současnosti není doba zlá a co funguje, nemělo by se měnit. Jen se obávám, že volby většinou nic moc neřeší. Když přijde globální bída na kozáka, i ten malý český kozáček doskáče.

led

Nie doba je zlá, ale je taká, akú ju urobili ľudia. K tomu slúžia aj voľby.
1 – Na trávu, žraloka neulovíte. Ak žralokovi podáte trávu, radšej si zoberie ruku, čo tú trávu drží.
2 – klasické myslenie politika, ktoré sa vinie celou históriou človeka
3 – rečami obed neuvaríte

dodatok k pesomistickým odpovediam:
Radšej so optimista, než plakať nad tým, že som mohla k zlepšeniu niečo spraviť a nespravila to. Ak budeme všetci pasívní, ako to vychádza z vašich odpovedí, tak to môžme rovno vyliezť na stromy(ak nejaké ešte budú) ako to robili naši dávní predkovia

Prosím o prepáčenie tých, čo mi dali body pred napísaním dodatku, ale neznášam plačlivých pesimistov

Anikitos

„Slabí lidé tvoří těžké časy, težké časy tvoří silné lidi.“ Sice to nefunguje úplně přesně jako koloběh, ale stává se to často. Vše je to o lidech a o tom, co si sami vytvoří…

K letem 1641 – 1659, 1789– 1799, 1799–1815, 1848, 1914 – 1922, 1933 – 1946 a velké množství dalších letopočtů (všechny tyto roky jsou plné revolucí , či změn státního zřízení – ať už v Anglii, Francii, Česku i v jiných státech Evropy) – tak pro všechny platí Machiavelliho citát:
„Lidé rádi mění pána, protože věří, že si polepší, a v této víře se chápou zbraní proti svému vládci, ale jsou zklamáni, protože se za čas přesvědčí, že si pohoršili.“

Volby nevyřeší nic, můžou se změnit jen byrokrati za jiné byrokraty… systém chaotické správy a přesmíry zbytečných (přeplacených) institucí a úředníků, medialisace (hoaxy, ovlivňování a otupování), pokrytectví, složitostí, nefunkčnosti, nespravedlnosti atd.. zůstane pořád stejný.

Jen dodatek: Už ten fakt, že je taková ohromná spousta „správců a zaměstnanců“ vlády, kteří berou nesmírné peníze (pro nic za nic) a sami si ještě podají návrh, aby dostali přidáno – což se samozřejmě uskuteční, protože to jsou oni, kdo o tom rozhoduje, tak to vypovídá o tom, jak taková „vláda“ „funguje“ a kam se ztrácejí všechny peníze z daní, ze státních podniků a dokonce i peníze, které si státy navzájem půjčují a zadlužují se..... -_-

Vláda, tedy její správa, má sloužit lidem! to byla původní myšlenka už v pravěku, kdy se vybírali vůdci tlupy či kmenoví náčelníci, = pozdější panovníci, aby spravedlivě rozhodovali a SPRAVOVALI náležitosti, které mají za úkol spravovat, tak jak se sluší a patří.
Tím jsem chtěl jen ukázat, že vláda občanům už neslouží, ale občané slouží vládě – posloucháním hloupostí a nařízení – všeho, co si smyslí a hl. zdanění všeho – včetně mezd (a prostě musíte pracovat, jinak byste nemohli zaplatit další poplatky… polovinu výplaty odevzdáte „vládě,“ která ovšem jde do kapes úředníků a ne do správy státu).
:)
Ale stěžování si, pomlouvání a lenivá mrzutost nikdy nic nevyřešily, to až činy přinesou výsledky.

Tak asi tak. Mám to vše hodně ve zkratce. :D

Edison

Doba je zlá. Pravda… Ale pořád není tak zlá. Alespoň u nás ne. Já si myslím, že lidé u nás pořád řešej malichernosti. Kouknětee jinam do světa. Prakticky všude je nějaký fakt velký průšvih. Povodně, deště, kriminalita, uprchlíci, finanční krize… Nezlobte se na mě… ale pořád to sice řešíme, ale pořád nic z toho nedopadá tak fatálně, jako jinde na světě. Ale nedělám si iluzi.. Máme se pořád dost dobře na to, aby mohlo být podstatně hůře.

Kryšpín

Volby rozhodne 30–40% kolaborantů, kteří pravidelně nechodí k volbám a poté kolaborují s kýmkoliv.

Měl jsem rozhovor s mladošem 18 let který k nám nastoupil do zaměstnání a tento mladoš shrnul dnešní dobu. Je to nádhera, vše je nám k dispozici, jak se souloží, jak se rodí, jak se umírá, jak se lže, krade, podvádí, slibuje, jak se daří přídržtaškám, jak jsme si všichni rovni a.p. gayové, lésby, šlapky, pasáci, trpaslíci u pracovité menšiny, marjánka, koks a další pochutiny k dispozici, prostě blahobyt.

Drap

Je zbytečné si stýskat nad současnou dobou, i když se při tom někdy člověku trošku uleví. Každá doba je pro něco dobrá, pro jiné horší. Nelze říct, že volby pomohou, i když teoreticky to alespoň v něčem možné je.
1 a 2. Vše pravdivé, to jsou obecné pravdy, které říkají pouze to, že všechno chce to své.Otázkou zůstává, zda si většina voličů uvědomuje, co se skrývá za jednotlivými kandidáty a za jejich sliby.
3. Souhlasím s citací. Problém je však jinde.Jak to dokážeme předem odhadnout? Pocházím z menší obce. Na nastávající komunální volby máme 7 kandidátek. Pouze jedna je pod hlavičkou konkrétní registrované strany.Členové této strany jsou na ni snad 4. Všechny ty lidi znám, někoho lépe někoho jen od vidění. Nedokáži ze 105 lidí vybrat 15 těch, u kterých by byl alespoň solidní předpoklad, že něco vykonají pro dobro obce. Jak tedy potom volit? Koho vybrat? Někteří jsou na první pohled neschopni nic takového dělat, někteří jsou podezřelí z darebáctví na první pohled, nebo jsou tím již známí. U některých nelze odhadnout. Uvedu příklad. Paní, 64 let, hodná, léta už je invalidní důchodkyně. Nikdy nic v samosprávě nedělala, nemá zkušenosti z žádnou podobnou prací. Jednou prodávala vstupenky při nějaké obecní akci. Myslím, že pro komunálního politika je to příliš málo. Opačná situace se stejným výsledkem je ve velkých městech. Náhodou jsem při návštěvě prohlédl kandidátku Brna. Je tam snad přes 40 stran. Majitelé bytu neznají osobně nikoho. Koho tedy volit? Nezbývá než se spolehnout na předvolební sliby a všichni víme jak to s nimi dopadá. Někdy se někde sice něco podaří, většinou to jsou věci o kterých se mluví desetiletí. Většina politiků a to myslím na všech úrovních, hned po volbách zapomíná na předvolební sliby a i z toho co by snad chtěl udělat se mu buď nepodaří prosadit a nebo se nenajdou peníze. V ostatních případech se o to ani nepokusí.
Pokud to shrneme, dojdeme pouze k tomu, že rozčilovat se je bezpředmětné a volit se bude tak, kdo dovedl lépe a více obalamutit většinu voličů, tak se dostává k moci.

Mc Merkurion

… blahoslavení budiž duchem jež věří, že volby něco změní …

led

Ďakujem, ale radšej so optimista, než plakať nad tým, že som mohla k zlepšeniu niečo spraviť a nespravila to. Ak budeme všetci pasívní, tak to môžme rovno vyliezť na stromy(ak nejaké ešte budú), ako to robili naši dávní predkovia