PMolek

Clo při nakupování z německého Amazonu

Dobrý den,
Chtěl bych si z německého Amazonu objednat sluchátka za asi €70. Prodejce zasílá do ČR. Kdybych si to objednal, bude třeba paltit nějaké clo nebo daně státu? Nebo to pujde přímo z Německa sem a jikde a hranicích to nebude zadržené? Děkuji

Nejlepší odpověď
Tw!st

CLO se z německa v rámci evropské unie neplatí, DPH má už započítáno prodejce v konečné ceně. Tudíž ani CLO ani DPH (Mwst., VAT) řešit nemusíš.

Další odpovědi
ori2

Pokud je zboží zasíláno v rámci EU, tak se neplatí žádné clo a DPH (žádné problémy na „hranicích“ nebudou). Je to jako posílání zboží z Prahy do Brna.
Clo a DPH se řeší při dovozu ze třetích zemí. Více informací o dovozu, clu apod. najdete např. na stránkách www.shoppingde­sire.cz/nejcas­tejsi-otazky/