Jrkuft

Proč stěrače ve voze Renault Clio II při zastavení stírají pomalu?

Dobrý den,

Mám clio druhé generace.
Mám otázku na stírání. Při zastavení(semafor, kolona atd.) se přepnou na první pomalý stupeň a při rozjetí opět stírají rychle.
Přijde mi to logické, při stání mi tolik na okno neprší jako za jízdy.
Znamý ovšem říkal, že to může být alternátor, že to volnoběh neutáhne.

Ptám se tedy je možné, že je v autě nějaký senzor, který prostě zpomalí stěrače, když auto stojí, nebo je to chyba?

Odpovědi
Drap

Nevím, neznám clio, ale myslím, že je to v pořádku.

mosoj

Kdyby to volnoběh „neutáhl“ tak zaskočí akumulátor (baterie), pokud tam nějakou ještě máš.

Dochy

Tak zkus změřit napětí. Pokud se při jízdě a při stání na volnoběh výrazně liší, je něco špatně.