Mahoney

ČJ Výklad – Kopírování počítačových her

Ahojte, jako téma pro výklad z češtiny jsem si mohl vybrat co mě napadlo, nebylo žádné určené. Rozhodl jsem se pro to, co mě zajímá nejvíce a to počítačové hry, konkrétně jejich nelegální kopírování. Už vím jak začnu, promýšlím si to, ale zajímá mě i názor ostatních tedy Váš na kopírování her. Co si o tom myslíte?

Nejlepší odpověď
annas

Když budete psát výklad, nejde přece o vaše názory či názory někoho jiného, ale o to, co se děje. .

Cílem výkladu je poučit o tématu, postihnout vztahy, podmínky vzniku, trvání, následky, objasnit podstatu jevu. Vysvětlit – příčíinu, podmínku, účiinek atd. Užít metodu deduktivní nebo induktivní ..

Vždyť výklad je základem učebnic, časopisů a publikací.

Další odpovědi
Pájo

Myslím si, že téměř každý si nějakou tu hru, jako nelegální kopii, určitě pořídil. Stejně tak i já. Prošel jsem však vývojem a v pozdější době pak i nějaké hry normálně (legálně) zakoupil. Vedl mne k tomu nemilosrdný fakt, že by se mi taky hodně nelíbilo, kdyby mou práci někdo kradl a neplatil mi za ni. Teď už hry nehraji.

Bedy

Já osobně nepodporuji kopírování her, ale i programů.
Ono ke spoustě placeným programům existují free/open-source alternativy, mnohdy se funkčně vyrovnají.
No a hry – k řadě hrám vývojaři vypouštějí demoverze, které jsou například omezené časově nebo třeba tam je jen první mise na zkoušku, apod.
Jinak existuje řada povedených free/open-source her, je pravda, že hry jako AssaultCube nebo Hidden & Dangerous Deluxe jsou spíš známé linuxovým uživatelům, přesto si myslím, že dokáží konkurovat komerčním hrám. Více třeba na wiki.ubuntu.cz v sekci Hry
Prostě kdo si chce zahrát zdarma, legální cesty existují, není potřeba krást. A kdo chce být „in“ tak ať si za to i zaplatí.
Já taky mám rád drahý gruziňský koňak, ale taky si ho nepůjdu ukrást, že jo…

anonym

Měli by udělat hry cenově dostupnější. Málokomu by se chtělo vyhodit 1500,– za hru, sice graficky vymakanou, ale během jednoho dne dohranou. Problém dnešních her je ten, že už nedokáží tak chytit. Vzpomínám na sérii Thief z 99.roku, kdy jsem první a druhý díl hrál snad 4× a ještě nedávno jsem se k ní vrátil.

anonym

nehrajem pocitacove hry.
s pribudajucim vekom si uvedomujem, ze cas sa da vyuzit rozumnejsie.
teda nekopirujem.