Avatar uživatele
anonym

Cizojazyčný sen ?

Říká se,že pokud člověk zvládne cizí jazyk skutečně dobře nebo když pobývá delší dobu v cizojazyčném prostředí,zdají se mu i sny v „osvojeném“ jazyce.Máte takovou zkušenost?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, tom004, anonym, Damiana, anonym před 4286 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
manon

Ano :) Nejenom, že jsem to slyšela, že se to stává, ale potvrzuji, že mám i takovou zkušenost z reality. Opravdu se mi to přihodilo asi ve fázi,když už jsem ten jazyk měla jakž takž naposlouchaný a začínala jsem si troufat mluvit ve větách. Ne moc rozvitých :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Patřím mezi ty,kteří jsou rádi,s jednou vyjímkou, že se domluví. Když si představím.že bych si ještě ráno měl „překládat“ co se mi to vlastně zdálo a co jsem při tom povídal,no to by byla další „hrůza“. 🙂 Ale věřím tomu,že u lidí,kteří několik let žijí v jiném státě,je to možné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Je to logické, ak človek ovláda cudzí jazyk, že dokáže v ňom aj myslieť, môže sa to premietnuť aj v sne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Ano. Mě se to už také stalo. Jsem často v kontaktu se svým americkým kamarádem a volá hlavně, když u nás jsou tak dvě ráno 🙂 Když jsme nedávno domluvili, usnula jsem a on mi „vstoupil“ do snu. Tak jsme to tam „dopovídali“. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jjnovo

Také mohu potvrdit, anglický jazyk mám jakž takž naposlouchaný a domluvím se jím. Asi před třemi dny se mi sen v Anglickém jazyce opravdu zdál. :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek