Cizojazyčný sen ?

Říká se,že pokud člověk zvládne cizí jazyk skutečně dobře nebo když pobývá delší dobu v cizojazyčném prostředí,zdají se mu i sny v „osvojeném“ jazyce.Máte takovou zkušenost?

Nejlepší odpověď
manon

Ano :) Nejenom, že jsem to slyšela, že se to stává, ale potvrzuji, že mám i takovou zkušenost z reality. Opravdu se mi to přihodilo asi ve fázi,když už jsem ten jazyk měla jakž takž naposlouchaný a začínala jsem si troufat mluvit ve větách. Ne moc rozvitých :)

Další odpovědi
tom004

Patřím mezi ty,kteří jsou rádi,s jednou vyjímkou, že se domluví. Když si představím.že bych si ještě ráno měl „překládat“ co se mi to vlastně zdálo a co jsem při tom povídal,no to by byla další „hrůza“. 🙂 Ale věřím tomu,že u lidí,kteří několik let žijí v jiném státě,je to možné.

led

Je to logické, ak človek ovláda cudzí jazyk, že dokáže v ňom aj myslieť, môže sa to premietnuť aj v sne

Damiana

Ano. Mě se to už také stalo. Jsem často v kontaktu se svým americkým kamarádem a volá hlavně, když u nás jsou tak dvě ráno 🙂 Když jsme nedávno domluvili, usnula jsem a on mi „vstoupil“ do snu. Tak jsme to tam „dopovídali“. 🙂

jjnovo

Také mohu potvrdit, anglický jazyk mám jakž takž naposlouchaný a domluvím se jím. Asi před třemi dny se mi sen v Anglickém jazyce opravdu zdál. :)