Bruneta84

Cizinci byl soudem udělen zákaz řízení, platí pouze v ČR?

Nejlepší odpověď
gecco

Ne…
Pokud se jedná o členské státy EU, platí zákaz stanovený v jednom státě i v celé EU…
Jinak je situace složitější, protože neexistuje celosvětově sjednocená legislativa a ani evidence.
😉

Další odpovědi
cukrar

Cizinci byl uložen zákaz a ten platí pouze v tom státě. Příklad, slovák zde udělá přestupek, zakáži mu zde řízení, ale na Slovensku a jinde může jezdit.
Proto vyjímečně nesouhlasím s kolegou, který mne třeba přesvědčí, že se mýlím. Třeba nějakým předpisem.
Hezký víkend