zjentek

Cítíte se i po posledních událostech na jihu Moravy doma stále v bezpečí?

Nejlepší odpověď
annas

Určitě ne, i když bydlím na střední Moravě.

Totiž už jsem jedno tornádo zažila, ale byl zřejmě mírnější než na jihu Moravy. Nepadaly tak velké kroupy, takže střechy nebyly zničené, i když některé vítr odnes, obrátil auta, vyvrátil stromy- .Zasáhlo větší oblast, i když síla bylo možná shodná F3.

Pokud člověk něco podobného nezažije, neuvědomí, co se všechno může stát. Příroda je mocná, silnější než člověk, nedá si poručit … za to, jak se k ní člověk chová, vybírá vysokou daň …

Schovat se ve sklepě? Při velkém lijáku po celém povodí řeky může stoupnout spodní voda a sklep zatopit, i když ne současně s místní bouří.

Přiznávám, že se od dětství bojím bouře, dlouhodobých dešťů a včerejší tornádo opět vyvolalo další strach.

Další odpovědi
Rokio

Ano. Povodně u nás nehrozí, protože žiji na kopci a šance na zemětřesení jsou tu minimální, protože Česko je uprostřed litosférické desky. Tornádo nás také nezasáhlo.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.