Kazatel

Cítí se Rusko oprávněně ohroženo, když jsou na něj namířeny zbraně NATO snažící se mu stále přiblížit a eskalovat?

Dá se to přirovnat k pocitu ohrožení Ukrajiny, když Rusko pouze přesouvá vojáky na svém území?

Nejlepší odpověď
orwell

Tady snad není o čem diskutovat. Stačí se podívat na mapu: kdo je kde, kdo se přibližuje ke komu, kdo provokuje už řadu let a koho, kdo má kde stovky vojenských základen, kolik kdo vynakládá fin. prostředků na zbrojení a kdo by měl z konfliktu v Evropě prospěch.

Další odpovědi
hapiky

Největší hlupáci se vždy cítí nejvíc ohroženi.
Každý diktátor se (logicky) bál a bojí o svoji p.del. (S.Korea apod.).

Kryšpín

Amerika je vrchní policajt na zeměkouli proto dává 10× více na zbrojení než chudé Rusko

paul1

V žádném případě se to nedá porovnat. Já myslím,že ty zbraně mají takový dosah, ře je skoro úplně jedno, či jsou v ČR, nebo např. v Anglii, nebo ve Francii.

mosoj

Je smutné sledovat, jak si lidé nejenom v Evropě myslí, že by se jich případný konflikt nedotkl. Bohužel dotkl a to totálně. Nejde o prospěch někoho v Evropě jde o totální ovládnutí světa a nerostného bohatství. Takovýto konflikt nelze vyhrát, bez zničení „světa“.

Disraeli

Je funny, jak se neustále lidi (a hlavně Češi) děli na dvá tábory. Na rusofily a amerikanofily, k jedněm je pak typická „amerikánofobie“ a k druhým rusofóbie a nepřátelství vůči nim.. jedny si idealizují, druhé démonizují.
Dán se to shrnout tak, že ani jedna země není nějaká svatá, spravedlivá a obě mají na svědomí spoustu zvěrstev, kontroverzních činů a podobně. Politika obou není a nebyla nějaká svatá, humanitární. Oběma jde především o vliv, moc, prosazování a šíření svého, omezování opačného,… lišit se můžou mírně v prostředcích, osobnostech a systému, který prosazují.

paul1

Jedno je ale s určitostí možné říct: pokud by nebylo NATO, už máme návštěvu z východu u nás (a určitě ne dočasně).

Kazatel

Paul1.. Rakousko v NATU není a žádná návštěva se tam nekoná, proč?

hapiky

Kazatel: Proč? Nemáš, nebo přehlížíš základní fakta. Rakousko má status neutrálního státu. Tudíž jeho vojenská síla je omezena. Plnou neutralitu nelze vyhlásit. lze ji jen získat. Práva a povinnosti těchto států (v Evropě Irsko, Rakousko, Švédsko, Finsko, Malta Švýcarsko) je dána úmluvou z r.1856. Dopo­ručuji nastudovat.