lukas.zmizik

cítí se kytka v květináči jako pták v kleci?

nebo je to spíš naopak?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud se o ni staráš tak určitě ne. Některé by bez pomoci člověka nemohly ani u nás přežít. A kytka se necítí, nemá dostatečný nervový systém.

Další odpovědi
Lucijej

Drap má neúpně tak pravdu. V posledních letech už bylo prokázáno, že rostliny „cítí“ emoce i mají svúj rozum, akorát funguje najiných principech než u živočichů, ale to ještě neznamená, že jejich způsob je méněcenný.
U té kytky záleží, v jakém květináči bude – jestli je dostatečně velký a hluboký a má tam přístup ke všem živinám, které požaduje. Rostliny mají tu výhodu, že nejsou moc pohyblivé, takže v porovnání s ptáky jim stačí mnohem méně prostoru.
Pták v kleci bude vždycky vězněm, ikdyž klec bude sebevětší, protože na svobodě nalétá mnohem víc, než jak velká může být největší klec.
To je podobně jako s rybami akaváriu. Někdo strčí dvaceticentime­trovou rybu do třiceticentime­trového akvárka a myslí si, že je to v pořádku, vždyť se tam vejde a v pohodě, ale to není pravda – potřebuje prostor k plavání a v takovým toho moc nenaplave. V Něměcku by to bylo oficiální týrání zvířat . tam mají zakovtveno v zákoně jak velká ryba a v jakém počtu může být v minimální velikosti akvárka.

Reuef

a boli to brambor kdyz ho na taliri krajis ?

bolak

Kytka má největší radost, když jí můžeš vykouřit.