bolak

Cítí i dnešní mládež narozená po roce 93, to když hrají Slováci, jako by to byli naši?

Myslím tím hokej samozřejmě, když hraje slovenskej nároďák, tak jestli i přes to že se narodili v době když už jsme byly dva rozdílné národy, cítí v srdci jakési polovlastenectví, a nebo to berou úplně stejně, jako kdyby hráli třeba poláci nebo rakušáci?

Nejlepší odpověď
johana 56

Myslím,že mladí z tzv.smíšených manželství soudržnost se Slováky cítí.Své kořeny po předcích mají v obou republikách.Pocho­pitelně záleží na rodinných vazbách a vztazích.
Po revoluci a následném rozdělení republiky se hlavně díky médiím a různým snahaám vládnoucích garnitur o preferování vlastního jazyka bohužel názory u části obyvatelstva změnily.Přínosem je,,že čeští studenti navštěvují slovenské školy a naopak.Navazují přátelské vztahy,osobně mají možnost seznámit se s chováním,postoji a mentalitou lidí,mezi kterými prožíjí několik let..Je velká škoda,že skutečně dochází k neznalosti jazyka na obou stranách,,mají k sobě stále nejblíž.

Další odpovědi
Alesh

Myslím, že ani nemusí být narození po roce 93, úplně bude stačit, když to budou ročníky 88, 89, 90 atd. zkrátka tak, že sice zažili federaci, ale byli to caparti.
Ale abych ti pravdu řekl, tak já taky nějak extra nevnímám Slováky jako za naše bratry, přeci jen je to už přes 20 let od oddělení, tak proč je brát tak nějak za naše?

Hamon

V době rozdělení federace už mi bylo dost na to, abych snad měl rozum, ale Slováky rozhodně neberu jako bratry a nefandím jim. Mám pár přátel mezi Slováky, ale jako národ je rozhodně nemusím. Vycházím z historických skutečností, bratr nebo přítel se nechová tak, jak se za posledních sto let Slováci chovali k nám. Chtěli svůj stát ve třicátých letech, měli ho, dokud se nehodilo raději být na straně vítězných mocností. Chtěli samostatnost po sametové revoluci, mají ji. Jen doufám, že už nikdy naši zastupitelé neudělají takovou chybu, že bychom s nimi opět měli žít v jednom státě. Vždy jsme na to pouze doplatili.

Lamalam

Proč by měli? Slovensko je cizí země jako každá jiná.

da ny

Za 3 mladé (93, 94) mohu s pověřením odpovědět NE :).

Awe

No vzhledem k tomu že dnešní mládež ani slovensky nerozumí, o tom docela pochybuju