Babsi

Jak citovat?

Jak doslovně citovat nějaký výrok? Píšu zrovna esej na téma: základní filozofie práva. A chci citovat Aristotela, konkrétně výrok -Zákon je rozum zbavený vášně.-
Nevím jak to mám udělat…

Nejlepší odpověď
Terryle

Ahoj, to záleží na tom, jak podrobně to vyžaduje učitel. Pokud to jde, zeptej se ho. Někomu (třeba na střední) může stačit, když napíšeš třeba „Jak řekl Aristoteles, "zákon je rozum zbavený vášně“. Někdo další bude chtít totéž s poznámkou pod čarou – kde napíšeš knížku nebo webovou stránku, kde je napsáno, že to Aristoteles řekl (my na gymplu psávali citace formou „De Tocqueville, A.: Demokracie v Americe I. Praha, Lidové noviny 1992. S.11–12.“)
Nebo, jestli to chceš mít eňo-ňůňo vymakaný podle oficiálních norem, vyplň si generátor citací na www.citace.com :o)
Ať se esej vydaří!

Zdroj: http://www.ci­tace.com/

Další odpovědi
led

Asi takto:
1 – Citujem Aristotela: „Zákon je rozum zbavený vášně“
2 – „Zákon je rozum zbavený vášně. Aristoteles“