Moto-vidlo

Čistý plat

Mám nabídku zaměstnání na HPP(práci by mi vozili až domů)s tím že se ve smlouvě podepíše že vydělávám 4tisíce, ale z toho mi strhnou soc. a zdrav…takže prý na ruku tak 1500/měs.
Je to tak možné takovým systémem zaměstnat (nejspíš zdr.postižené)li­di?? Existuje toto v serioz. pracovním právu?

Nejlepší odpověď
LuciJe

HPP je na zkrácený úvazek? Jinak totiž neodpovídá výše minimální mzdy.

Každopádně propočet potenciálního zaměstnavatele moc odpovídající není – mzdu si můžete spočítat na odkazu níže.

Zdroj: www.finance.cz/dane-a-mzda/financni-kalkulacky/mzdovy-kalkulator/

Další odpovědi
kazisvět

Osobně odhaduji, že ve vašem případě ten kdo práci nabízí se pokouší podvést finanční úřad. Formálně budete vydělávat více, ale většina peněz zůstane jako „černých“ u zaměstnavatele.
Toto se dá ověřit jednoduše: požádejte toho, kdo vám práci nabízí, zda budete moci dostávat peníze na účet. Pokud by podváděl, těžko na to přistoupí.

Attack-design

je to podfuk na FU ale nejspíš ještě budete dostávat peníze na černo

Dandi

Tak jak již psal kazisvět… jedná se o podvod na FÚ s tím, že vy z tohoto podvodu pravděpodobně neuvidíte téměř nic. Takové firmě bych se na 100% vyhnul a raději bych se podíval po jiné práci.