Avatar uživatele
Tw!st

Čistíte si zuby před snídaní, nebo po a proč?

Otázka pouze pro ty, co si čistí zuby, a pro ty, co snídají.

Hlasujte v anketě
Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? atlas, zjentek, marci1 před 2859 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kulpix

Po snídani

Je blbost si po noci (poměrně) čisté zuby znovu čistit, když si je za chvílku zas,,zašpiním'' snídaní. Je logické si zuby čistit PO snídani.

Upravil/a: Kulpix

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Po snídani

Čistím si celý život až po jídle, ale našel důvody proč se má před jídlem. Jentak pro zajímavost.

Čištění zubů by se mělo provádět především před jídlem. Je to dáno tím, že po jídle prudce klesá hodnota pH v zubním plaku. Zubní plak má výrazně kyselý charakter a demineralizuje zubní sklovinu. Z toho vyplývá, že při čištění zubů po jídle bychom si při odstraňování zubního plaku odstraňovali také tenkou vrstvu skloviny. Při takovémto dlouhodobém návyku hrozí riziko poškození tvrdých zubních tkání. Jaká je ideální doba čištění zubů? Ideální doba je taková, za kterou jsme schopni si vyčistit chrup námi zvolenou technikou. Měli bychom se vyvarovat dodržování časového limitu, vymezeného k čištění zubů, protože tento způsob často vede k nedbalému čištění a úplné ztrátě efektivity.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Před snídaní

Říká se, že ráno se čistí zuby „pro krásu“ – ráno si čistím zuby především proto, abych se zbavil pachuti v ústech po probuzení. Snídaně by mi snad bez vyčištění zubů pak ani nechutnala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
yuko

Před snídaní

Drive po snidani, ted pred i po snidani.

Upravil/a: yuko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Před snídaní

Taky čistím kvůli pachuti, ta mi nedovolí cokoliv pozřít, navíc se tím po ránu osvěžím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Před snídaní

Obojí.
Je dobré si po ránu umýt zuby hned po čurání. Důkladně, kartáčkem jen tak bez pasty, každý kout huby, řádně také pomasírovat dásně a škrabkou na jazyk také oškrábat jazyk. Důkladně vyplachujeme! Tím se odstraní celá zoo mikroorganismů, která se nám během noci v ústech vytvořila a nemusíme se bát, že tu faunu spolykáme i se snídaní. Jdeme snídat bez obav, že by nám chuť jídla ničila pachuť nějaké pasty nebo jinýho nesmyslu na kartáčku…
No, a po snídani si lehce* vyčistíme zuby zubní pastou a vypláchneme, abychom měli po jídle svěží dech a abychom z úst odplavili zbytky bůčku, tyrolského špeku, vajec, marmelády anebo třeba jenom loupáků. *Příliš se s tím nepáráme, abychom tu chemii z pasty v ústech moc nerozptylovali. Mohli bychom si tím způsobit popáleniny citlivý sliznice (ústní voda to umí taky!), kterými nám v noci, když spíme, do organismu proniká zoo a tvoří záněty, nedejbože afty ;+)

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Po snídani

Pokud ráno nepiji džusy (není vhodné si po jejich konzumaci čistit zuby), tak po snídani. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
talka

Před snídaní

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dalid

Po snídani

Ja ked si vycistim zuby dobre vecer, tak rano ziadnu pachut nemam. Cistit si zuby pred jedlom a potom az vecer mi pride nelogicke. To ze si o hodinu dam v praci kafe a svacinu je uz jina vec ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
LucieOld

já můžu jen potvrdit co píšete holky… teď používám tenhle www.krasnyusmev­.cz/white-pearl-stomatologicky-belici-system-pap-80ml a myslím, že sem neměla zoubky bělejší… teda zatím to říkal jen manžel :)

Avatar uživatele
Derrynka

Taky jsem si ji koupila :) A co je super, tak to, že je k tomu i pasta nanocare a nanočásticemi zlata zdarma :) V hodnotě skoro 3 stovek, takže prostě paráda :) A ta je taky bělící :)

Avatar uživatele
Vercule

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda máte tip na kvalitní zubní pastu. Takovou, co je šetrná, chtání zuby a taky bělí. Díky moc.

Avatar uživatele
Honzin8

Ahoj, koupila sis tu nanocare od krasnyusmev.cz? Jak jsi s ní spokojená? Nebo ses rozhodla pro jinou pastu?

Avatar uživatele
Derrynka

Ahojky, tak co, koupila sis ji nakonec? Jak jsi s ní spokojená? :)

Avatar uživatele
Vercule

Jojo, koupila jsem si tu nanocare od krasnyusmev.cz a jsem ráda, že jsem se tak rozhodla, protože ta pasta je opravdu skvělá. Moc mo vyhovuje.

Avatar uživatele
Cizecek.M

Ahoj, zkoušela jsi tu zubní pastu nanocare od krasnyusmev.cz? Ta je vynikající, ta mi moc vyhovuje.

Avatar uživatele
Vikki.vivi

Jak píše Cezecek. Určitě se mrkni na ten krasnyusmev.cz. Ta jejich pasta je fakt skvělá. Je šetrná, bez peroxidu a přitom bělí :)

Avatar uživatele
Cizecek.M

Jojo, je to tak. Já jsem si ji díky tomu vybrala. Hlavně mi vyhovuje to, že se bez problémů dá používat dlouhodobě.

Avatar uživatele
Cizecek.M

Ahoj, hele mrkni se na krasnyusmev. Oni mají perfektní sortiment. Já od beru tu zubní pastu nanocare. Ta mi vyhovuje maximálně.

Avatar uživatele
Vercule

Prosím tě, koukala jsem se na ni a jen se zeptám… to je ta pasta, jak ji měl na IG Leoš Mareš? :)

Nový příspěvek