štamgast

Čistíte odkapávač?

Případně jak?
Mám doma ten plastový z domácích potřeb a ten plesniví takže ho jednou za měsíc vezmu chlórem a je to. Dřív jsem to dělal čističi proti plísním ale nevydržel tak dlouho bez plísně a musel jsem to dělat jednou za dva týdny.
Doplňuji:
dědapetr: Fakt nemám po kupě nádobí sílu na to ho ještě umývat.
setapouch: To jste Rotchild ne? Kupovat dokola nový odkapávače.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
briketka10

Ano

čas od času Cifem a dlouhým kartáčkem na nádobí
je to hned a svítí, jako, když jsem ho kupovala 😁
Doplňuji:
mám dva závěsné z obchoďáku Ikea a hodně
se zánáší kamenem, někdy je nutný přitlačit !

Další odpovědi
anonym

Ano

Doplňuji:
Taky ho umyju po umytí nádobí, a taky si jednou za čas koupím nový, hlavně, aby měl ten tác pod, jiný ne a taky musí být zelený, aby ladil 🙂

zzzzz

Ano

Tác umyju jarem a opláchnu tekoucí vodou.
A ty stojany na příbory a talíře strčím normálně do myčky, na 40°C a jsou jak nové:-))) V těch odkapávacích dírkách, hlavně v tom na příbory se opravdu hromadí plísně, ale myčka ho perfektně vymyje.

dědapetr

Ano

pokaždém nádobí ho hned umiji a neplesniví.

johana 56

Ano

Opláchnu po každém umytí nádobí.Alespoň 2× týdně nastříkám Sanytol (univerzální s rozprašovačem,pří­jemně voní a současně dezinfikuje),nechám 5 minut působit,potom jen opláchnu čistou vodou.

setapouch

Ano

Ano i ne. Občas ho vezmu vodou a nechám vysušit. A jednou za čas ho vezmu a vyhodím. Za cca dva roky mám, tuším, třetí.
Doplňuji:
V Tescu stoji cca ctyricet, padesat korun. To si opravdu muzu dovolit :)

Sta67

Ano