Čištění zubních kanálků

Když mi dají výplň na umrtvení zubu kvůli čištění zubních kanálků, výplň mi za nějakou dobu vypadne, za jak dlouho se zub probudí? Nebo je zub už mrtvý, i když mi výplň na umrtvení zubů zmizela?

Děkuji za odpověď.
Doplňuji:
9.11. mám návštěvu zubaře.

Nejlepší odpověď
anonym

Takže asi takto.
Jakmile ti vyčistí kanálky, zub je už mrtvý a to navždy. výpln ti nevypadne, neboj, jen plomba, když už.
Představ si kost třeba z kuřete, to hnědé uvnitř-morek, to je vlastně ta výplň zubu, nebo-li nerv. zubař vezme něco jako pilníček a prostě to vyčistí, vybrousí to, odstraní ten morek a dá ti tam čep, který je napuštěn v desinfekční látce, čímž zub vyléčí.
Po úspěšném vyléčení je tedy zub mrtvý a následně ti jej vyplní hmotou, aby kanálek nebyl prázdný.
Na úplný konec dá do zubu plombu.
Ta hmota ti nevypadne, pokud by v kanálku něco zůstalo (i to se stává), tak jedině opět takto vyčistit (tím pilníčkem). To už nebolí, zub není citlivý, je mrtvý.
Doplňuji:
před čištěním ti dá injekci

Další odpovědi
mosoj

To uvidíš až ti tam tu rašpli vrazí .

briketka10

no já nevím, jestli a ten zub máš ještě zkažený a pořádně vytažené nervíky ?
protože jinak by ti žádnou výplň na umrtvení a čištění kanálků nedávali, takže
ta výplň ti vypadnout může a i bolet by to mohlo :(
Doplňuji:
jestli kaz nemáš (zub jde pod RTG) a dál se nervíky tahají drátkem..
čelist se opichá injekcí..
tak ať tě to nebolí