kamila44444

Čištění stříbra

Čím se čistí zežloutlé stříbro? Dnes jedna paní v obchodě vyčistila jendo starší stříbro a bylo jako nové. Jakým prostředkem?

Nejlepší odpověď
marci1

Je mnoho způsobů, jak lidé čistí stříbro. Octem, kypřícím práškem, jedlou sodou, zubní pastou. Odborníci to ale vesměs nedoporučují. Já čistím stříbro speciální vatou na čištění stříbra.

Další odpovědi
Funna

určitě existují extra prostředky, ale já to řeším zubní pastou…

ale v odkazu toho najdeš víc babských rad, jak na to…
http://www.chy­trazena.cz/aby-bylo-stribro-jako-nove-7416.html

anonym

Na cídění zlatých a stříbrných předmětů je vata AURON. Kromě toho ještě za SSSR vozili známí práškovou zubní pastu.

anonym

Stačí zadat do Google, tam je tolik návodů, jen si vybrat.
https://www.go­ogle.cz/search?q=%C4%8Di­%C5%A1t%C4%9Bn%C3%AD+st%­C3%AD%C5%99bra&i­e=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox#client=fi­refox&hs=dGD&r­ls=org.mozilla:cs:of­ficial&q=%C4%8Di­%C5%A1t%C4%9Bn%C3%AD+st%­C5%99%C3%ADbra&spe­ll=1&sa=X&ei=DDfMU­eqoLMnaOKL7gMAG&ved=0­CCkQvwUoAA&bav=on­.2,or.r_qf.&bvm=bv­.48340889,d.ZWU&fp=1b3f­dbe7d62de593&biw=1024&bi­h=601

Děda Louda

Na to ti odpoví jedna paní v obchodě. Způsobů a prostředků je nepřeberné množství, takže jedině ona ví, který zvolila.

zjentek

určitě to ponořila do roztoku, který mají ve zlatnictvích k těmto účelům k dispozici. Ty si dej sodu s vodou na kašičku mezi prsty a zkus, uvidíš zázrak ,)

mosoj

Pokud tvar předmětu dovolí použít pastu, tak nejlepší je Silichrom, může být i stařičký a osvědčený Sidol. U složitějších tvarů předmětu je dobré použít ultrazvukovou vanu, buďto jenom se Saponem nebo nějakým tekutým čisticím prostředkem z koupelny.

http://specialni-cistici-prostredky.he­ureka.cz/silichrom-na-cisteni-kovu-a-chromu-90-g/

anonym

Čistím stříbrou tou vatou jak píše Ocko, myslím, že je to tak nejšetrnější, nebo dávám čistit ultrazvukem, zlatníci se chytají za hlavu, když je řeč o zubním kartáčku a nějakých abrazivních materiálech.