Half

Čištění HDD (SSD)

Když dáde čištění disku tak vlevo dole je ikona ,,Vyčistit systémové soubory,, co to dělá ?

Nejlepší odpověď
badisko

Co je to systémový soubor?

Systémový soubor je soubor umístěný ve vašem počítači, který je nezbytný pro správný chod systému Windows. Systémové soubory jsou obvykle uloženy ve složce Program Files nebo ve složce Windows.

Za normálních okolností byste neměli v systémových souborech provádět žádné změny, jako například přejmenování, přesunutí nebo vymazání, protože byste mohli narušit správný chod počítače. Přestože se může zdát, že změna provedená v systémovém souboru nemá v počítači žádný okamžitý efekt, při příštím spuštění systému Windows nebo některého konkrétního programu nemusí váš počítač pracovat správně.

Pokud potřebujete provést změny v systému, měli byste použít nástroj určený k tomuto úkolu. Pokud například chcete z počítače odebrat program, použijte nabídku Programy a funkce v okně Ovládacích panelů.

Otevřete ovládací panel Programy a funkce klepnutím na tlačítko Start, klepnutím na příkaz Ovládací panely, klepnutím na položku Programy a potom klepnutím na položku Programy a funkce.

Zdroj: http://window­s.microsoft.com/cs-CZ/windows-vista/What-is-a-system-file

Další odpovědi
anonym

Hele zapoj logiku. Proč by např. Microsoft či Google cpal vývojářům větu: Tvořte hlášky aby byly srozumitelné. Toto je přesný příklad logiky: Napíšeš sem co to dělá a zeptáš se co to dělá.

Odpověď: Čistí systémové soubory.