Karlos24

čistě teoreticky

Pokud si zřídím hospodu v nějakém městě a neřešil bych peníze, mohu teoreticky prodávat pivo např za 5 kč za půllitr piva?(Šlo by mi třeba o to, nalákat tam co nejvíce lidí) Nebo je nějaká minimální cena, pod kterou už nemohu prodávat? Od dodavatele bude určitě doporučená, ale nevím zda by bylo tohle možné? (Pominu-li fakt, že by mi za pár měsíců konkurence naznačila, že takhle se to nedělá:-))

Nejlepší odpověď
arygnoc

čistě teoreticky by vám ta hospoda za 14 dní vyhořela.

Další odpovědi
baghira

Pokud by to byla dumpingová cena, nemuselo by se to líbit Úřadu na ochranu hospodářské soutěže.

mosoj

Pokud to ustojíte finančně i konkurenčně proč ne. Na pivu proděláte a třeba na něčem zase vyděláte. Výše cen je jenom vaše věc.
Je sice někde v zákoně napsáno že jste povinen vytvářet zisk, ale když ho nebudete vytvářet tak to stejně zabalíte a pokud ho budete vytvářet i při těch vašich cenách tak je vše OK.

myšpulín

Nevím, jestli je nějaká minimální cena, ale pochybuji, že by asi moc lidí na pivo za 5 Kč nepřišlo a žádné návaly v hospodě by nebyly. To neberu v úvahu, že od dodavatele nebude pivo za méně než 5Kč nebo přímo za 5Kč.
Takže když tak zkusit vymyslet lepší způsob, jak přilákat lidi.

lexx

Okamžitě to vzbudí podezření že Váš podnik je prádelna špinavých peněz a máte na krku udání, finančák v horším případě kriminálku. Rovněž dodavatel (pivovar) by to mohl brát jako poškozování dobrého jména a obchodní značky. jo, lidé jsou zlí, kradou, lžou a závidí.

fablen

prodejní cena Kč 5,– bude méně než cena nákupní, pokud byste ale v hospodě vůbec nevařil, pak byste musel mít limonádu 2 dcl třeba za 50,–, soletky za 35,–, kávu za 40,– atd…

Kdyby tato cena piva trvala delší dobu, začnou se Vám tam stahovat už pouze štamgasti a Ti si limonádu nedají v žádném případě a dříve nebo později to zabalíte.

Něco jiného je mít tuto cenu pouze v začátku otevření hospody – dělává se to podobně – že třeba bývá prvních 100 piv zdarma apod. (dělali jsme to stejně i na zábavách, aby se tam lidé přilákali dříve než kolem půlnoci)