kurec

Čislo popisne

muzete mi visvětlit co jeto čislo popisne protoze oni pomě chcou čislo polisne protoze ja chci jit do nake souteze
Doplňuji:
takze mi mame na baraku treba čislo 700 takze čislo popisne je čislo 700?

Nejlepší odpověď
Deli

To, co máte na baráku – třeba někdo bydlí Dlouhá ulice 12, tak je to „12“.

Také mohou být na domu i v adrese 2 čísla, pak se to píše třeba: Husova 587/16, popisné číslo je 587 a orientační 16. Orientační se dává proto, aby jste adresu snadno našel, obyčejně jdou čísla v ulici za sebou, na jedné straně sudá a na druhé lichá.

Další odpovědi
led

Súpisné číslo (Popisné číslo):
Podľa toho čísla sa určuje konkrétna nehnuteľnosť. Musí byť vždy.
Orientačné číslo:
Pokiaľ sa v obci uplatňuje označovanie orientačnými číslami, má orientačné číslo každý vchod

zdroj
označovanie budov:
http://sk.wiki­pedia.org/wiki/Oz­na%C4%8Dovani­e_budov

hanulka11

vaše číslo popisné je tedy 700
jestli máte na domě čísla dvě -uveďte 700/zde to druhé číslo