Číselné řady

Dobrý večer, chci se zeptat..pokud mám např číslo 485 (v desítkové soustavě) převést do dvojkové, osmičkové a šestnáctkové, tak jaký by jste vybrali nejlepší postup?
Nejprve číslo 485 (v desítkové s.) převést do šestnáctkové to je 1E5, poté 485 (v des. s.) převést do osmičkové to je 745 a nakonec číslo 745 v osmičkové soustavě převést do dvojkové a to je 111100101?
Děkuji:)

Odpovědi
cochee

Lepší je převést nejprve z dekadiky do hexa, odsud do binární (každá hexa číslice odpovídá čtyřmístnému dvojkovému číslu) a z toho binárního tvaru vyleze oktalový, jelikož každá oktalová číslice je trojmístné dvojkové číslo – a je to vše „řazeno za sebou,“ není nutno nějaké převody zbytků atd. Neboli váš příklad: 485(10) = 1E5(16) = 0001 1110 0101(2) = 111 100 101(2) = 745(8) – snad jsem to napsal srozumitelně?