hanulka11

Čípak je toto citát?

Chudí myslí na peníze ještě více, než bohatí. V tom je jejich největší bída.
Domníváte se ,že je to pravda?

Nejlepší odpověď
annas

Oscar Wilde

Je pravda, že člověk peníze k životu potřebuje. Bohatý má vyšší nároky a peníze pro něj mají jinou hodnotu než pro chudého.A Ale bohatství není zárukou štěstí.
Chudý je třeba celkem spokojený, ale domnívá se, že by mu bylo líp, kdyby měl víc peněz, protože řadu věcí si musí odříct a tím se trápí. Občas závidí.