Činí svědomí člověka slabšího?

Nejlepší odpověď
Nazdar Bazar

Bez svědomí přestává být člověk člověkem.

Další odpovědi
fcoop

Je to jistá nevýhoda,ovšem v prostředí,kde pobíhají sociopati.

„Duch“ tohoto dotazu se mně nelíbí – vypadá to přinejmenším tak,že chceš udělat večer benzínku a ještě nejsi úplně rozhodnutý.

Stejná volovina by byl dotaz-„Jak dalece se vyplatí být čestný“?

marci1

Proč slabším ? Právě „silnějším“. Člověk, který naslouchá svému svědomí je spokojený, šťastný. Má „čisté“ svědomí a v noci může klidně spát. Alespoň většina lidí to tak určitě má. 🙂

klumprt

Ne. Svědomí dodává člověku sílu odolat pokušení udělat něco špatného.