Avatar uživatele
Damiana

Čím zvýšit hladinu dopaminu?

Čím (kromě jídla, fyzické aktivity, sexu a drog), zvýšit hladinu dopaminu v mozku? Existuje něco takového? Děkuji.
Doplňuji:
Ad Mosoj: Nejde o mne (btw, já jsem v sauně nejméně dvakrát týdně a doma mám páru 🙂. A je to fakt, ta je skvělá na psychiku).
Potřebuji zjistit spíš méně známého, co ho zvyšuje. Našla jsem něco o nerovnováze estrogenu a následném úbytku dopaminu…ale to je zaměřeno víc na dospělé ženy, potřebuji něco všeobecného. Díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? jendahun, Illines před 4460 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kubimi

Jsou léky, které dopamin obsahují. Vhodnější je ale získávat ho v přirozené formě (vámi zmiňované jídlo, například některé druhy ovoce, ryby, červené maso, bylinky, jako třeba ženšen, máta), ale třeba i hlasitá a rychlá muzika, ta také podporuje tvorbu neurotransmiterů.

Zdroj: tradicnimedicina.cz

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Začni navštěvovat saunu !

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

„… a doma mám páru“.
Až jsem se opotil. Nesmím to dát přečíst té osobě ženského pohlaví. Půjde do sauny a doma bude potom pod parou a vyhodí mne i přes okno na mráz.
Ale pokud potřebuje zvýšit dopamin, šel bych asi k lékaři. Podstata je proč schází a pokud je možné zjistit příčinu, tak se na ni zaměřit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kamilovo

Nedávno jsem četl o tom, že dopamin může zvyšovat pocit štěstí, takže jsem si říkal, že by rozhodně nebylo od věci jeho hladinu zvýšit. Na https://ideaclub­.cz/media/jak-zvysit-hladinu-dopaminu jsem se dočetl, že nejlepším způsobem je hned několik věcí. Člověk by měl omezit neřesti jako je cukr či káva. Měl by mít více pohybu a víc cohdit do přírody. Výsledek se pak jistě dostaví.

před 1503 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek