Damiana

Čím zvýšit hladinu dopaminu?

Čím (kromě jídla, fyzické aktivity, sexu a drog), zvýšit hladinu dopaminu v mozku? Existuje něco takového? Děkuji.
Doplňuji:
Ad Mosoj: Nejde o mne (btw, já jsem v sauně nejméně dvakrát týdně a doma mám páru 🙂. A je to fakt, ta je skvělá na psychiku).
Potřebuji zjistit spíš méně známého, co ho zvyšuje. Našla jsem něco o nerovnováze estrogenu a následném úbytku dopaminu…ale to je zaměřeno víc na dospělé ženy, potřebuji něco všeobecného. Díky.

Nejlepší odpověď
kubimi

Jsou léky, které dopamin obsahují. Vhodnější je ale získávat ho v přirozené formě (vámi zmiňované jídlo, například některé druhy ovoce, ryby, červené maso, bylinky, jako třeba ženšen, máta), ale třeba i hlasitá a rychlá muzika, ta také podporuje tvorbu neurotransmiterů.

Zdroj: tradicnimedicina.cz

Další odpovědi
mosoj

Začni navštěvovat saunu !

venkovan

„… a doma mám páru“.
Až jsem se opotil. Nesmím to dát přečíst té osobě ženského pohlaví. Půjde do sauny a doma bude potom pod parou a vyhodí mne i přes okno na mráz.
Ale pokud potřebuje zvýšit dopamin, šel bych asi k lékaři. Podstata je proč schází a pokud je možné zjistit příčinu, tak se na ni zaměřit.

Kamilovo

Nedávno jsem četl o tom, že dopamin může zvyšovat pocit štěstí, takže jsem si říkal, že by rozhodně nebylo od věci jeho hladinu zvýšit. Na https://ideaclub­.cz/media/jak-zvysit-hladinu-dopaminu jsem se dočetl, že nejlepším způsobem je hned několik věcí. Člověk by měl omezit neřesti jako je cukr či káva. Měl by mít více pohybu a víc cohdit do přírody. Výsledek se pak jistě dostaví.