ReHu

Čím zlikvidovat trávu a plevel prorůstající mezi dlažbou u domu? Něco finančně přijatelného. Díky.

Máte někdo zkušenosti s vypalovačem?

http://www.nej­levnejsisekac­ky.cz/gloria-vypalovac-plevele-travy-thermoflamm-bio-comfort-p-3748.html
Doplňuji:
Vytrhávat to jde dost těžko. Jen menší drny a některý plevel.
Hodně toho pouze přetrhám.
Rundap asi vyjde celkem draho. A taky psi žerou trávu a mohlo by jim to uškodit.
A netuším, jak ten palivec poškodí kořeny.
Možná bych to mohla spálit a pak pokropit tím octem. CXo myslíte?

Nejlepší odpověď
Wang

Technickej benzín je na to fakt dobrej. Piksla za pár korun.
Doplňuji:
Pokud bys do toho chtěl nacpat takový peníze, tak to raději vraž do nějaký tý kořenový chemie na trávu. Přestříkáš dlažbu jednou v dubnu, po druhý koncem léta a do třetice před zimou a máš svatej klid. A ještě ti zbyde přípravku na další 4 roky.

Další odpovědi
honza19hk

něco finančně přijateného je: když vyroste tak ji vytrhni.Nebo rundap popř jiný pesticid.
Doplňuji:
venkovan: půlitr je málo,to spíš basu:-)

teracora

Soused používá zředěný ocet. Spálí se nadpovrchní list, tím se tlumí i kyslík pro kořínky a časem plevel vymizí uplně.
Zkuste to, ocet má doma každý a je cenově dostupný ;)
Přeji hodně zdaru!!

venkovan

Oheň ano – jen nechat trochu ošlehnout aby listy změnily odstín zelené. To zpravidla stačí. Nicméně, ne vždy se zničí kořeny. , Nicméně pořád je to otevřený oheň.
Pokud je to plošné na velké ploše dlaždic, tak použít nějaký šetrný herbicid a místo postřiku knotový aplikátor.
Nejlevnější je netoda piva. To se dá na konec vydlážděné plochy půlitřík s pivkem, manželovi do ruky nějaký vypichovák a „šmoulo trhej – na konci tě čeká pivo“.

Pájo

Potřebujete hlavně kořenový herbicid, aby to vydrželo.
(Když zničíte list, za chvíli to tam máte zase zpět).

Máme z ovocného sadu (přes 20 let) ověřený kořenový herbicid GRAMOXONE
http://www.agro­krom.cz/texty/pri­pravky/gramoxo­ne.pdf
http://www.zah­radaweb.cz/in­formace-z-oboru/ovocnarska-vyroba/Regulace-plevelu-ve-vysadbach-jadrovin-a-peckovin__s513x42­634.html

(používáme jej k mezistromovému ničení travního plevele – nepoškozuje zdřevnatělé části rostlin, proto je vhodný i pro hubení plevele v bezprostřední blízkosti kmene).

Dávka cca 5–6 l koncentrátu (gramoxonu) na 600 l vody.
Účinek se zvyšuje se slunečním osvitem.
Jestli je ještě k dostání, ale nevím.

Doplňuji:
Asi jej už ale neseženete.
Tak kdyžtak ROUNDUP, DOMINATOR ap.
(nějakého známého na dráze nemáte, že by vám trochu odlil?)

hanulka11

to vypadá zajímavě, taky řeším tento problém – chtěla jsem si koupit odstraňovač plevele ale myslím, že jen zpřetrhá kořínky

http://www.srov­nanicen.cz/q/Skil%2­0Weedbuster%200700/?­min=1092

Anka1597

Také mám tento problém, ale vždy si kleknu na kolena a začnu to vytrhávat ručně. 🙂

Vinpe

Plevel v dlažbě, nebo v zámkové dlažbě se může dobře odstranit kartáčem na plevel.

MacinaN

Plevel mezi dlažbou většinou vytrhávám ručně. Zatím jsem nepřišla na žádný lepší způsob. Horší to je ale bylo s plevelem na zahradě. Toho se mi ale naštěstí také povedlo zbavit. Konkrétně pomocí mulčovací textilie z https://www.a­grotex.cz/ 🙂

anonym

venkovan
Dobrý.
Zejména když ho vytrhávají pohledné slečny. Leckdy si musím i zavázat oči aby mi nevypadly.
Potom ten plevel nestačí růst, je třeba ho neustále zavlažovat a přihnojovat. aby bylo třeba zas pozvat brigádu.
Když není brigáda, tak to přejedeme sekačkou, ošlehneme plamenem, případně vyškrábneme tenkou škrabkou na plevel.

annas

ReHu, stejný problém. Věnovala jsem vytrhávání trávy tolik námahy, peněz, marný boj. Soused mně poradil dát na dlažbu staré linoleum. Vyzkoušené, přesouvám lino, postupně čistím plochu s dlaždicemi…

anonym

ReHu , ja vylevam mezi dlazdice ocet. Zkousela jsem ruzne pripravky , pomaha skoro vse , ale zase se ukaze plevel , nebo mech na jinem miste. Mam velikou plochu pred garazi, tak kupuji vice octa nez na okurky. 🙂
Skoro to vzdavam. Take mi jde o hezkou zahradu, ale z okolnich estetu , kteri nedovoli svym vnoucatum hrat na svem travniku ani fotbal … , strihaji travu div ne nuzkama , z tech je mi ble.
A jak pise Dr. – prejet dlazbu sekackou s nastavenou min. vyskou .. , to jako ze se tim ten plevel vytrha z tech prostor mezi dlazdicemi ?
No, tak to muze opravdu napsat jen nekdo od Pc z mestskeho bytu …

  • iv-

anonym

Lino sice funguje, ale je esteticky značně kontroverzní.
Ti, kdo si pěstují pečlivě zahrádku jako důstojnou součást harmonického bydlení, podobné zohavňující a primitivní postupy odmítají.
To už by místo pohledové dlažby rovnou mohli aplikovat souvislý beton anebo to lino na trvalo (ač určené na podlahy interiérů).
Stačí jediný náhled na weby, které se tématem odborně zabývají.
Věcnou radu vložil Wang, místo náhražkových, nákladných a necitlivých postupů, účinná kořenová chemie.
Jinak se samozřejmě nabízí i stará tradice selského rozumu, přiznaná příroda a párkrát za sezónu přejet sekačkou s nastavenou min. výškou záběru.
(Při opravdu kvalitním spárování a kompaktním provedení dlažby, nemá co prorůstat, případně existuje mnoho druhů travních dlaždic).

Wang

Andělé. Mě to doktorovo moc mimo mísu nepřijde.
Když si představim, že mi žena celý léto popotahuje kolem domu čtverce a obélníky starýho vyřazenýho lina jenom kvůli tomu, aby tam nevylejzala tráva spárama…
To bych tu dlažbu postupně celou přeložil a obnovil. Dal novou drenážní vrstvu, geotextilii a dlažbu zpátky. Část ploch bych trávě přiznal a použil betonové zatravňovací dlaždice na nový zpevněný podklad.
http://www.dcpra­ha.cz/zatravno­vaci-tvarnice-dlazba

Andělé

Wang,už sem nějakou dobu nechodím,jen občas mrknu. Vždy jsem si tu vážila a vážím Annas a když se tu objevím,ráda si čtu její otázky a odpovědi. Skoro u každičké jsem si všimla,že at se Annas na cokoliv zeptá či odpoví,Dr.Axl ji neustále za vše napadá. Dělal to i v minulosti,ale ted na útocích přidal. Mně neublížil,ale jeho neustálé napadání Annas,je už přespříliš.
Nešlo mi vůbec o lino,v tom se nechci přít,ale o jeho chování,na které se nedalo dívat.
Přeji dobrou noc.
Andělé.:-)

Pájo

Chápu.
(šlo mi jen o to lino)

Pájo

mu

Andělé

Dr.Axl,co to tu jako zase předvádíš?!
Jsem tu opět po dlouhé době a koukám,že do Tebe uhodily hromy blesky.Co tu skutečně je zohavnující a primitivní,jsou Tvé urážky,o kterých si myslíš,že jsou to odpovědi.
No Tobě už nepomůže zhola nic. Je mi Ti upřímně líto…:-(:-(

Wang

Ten „plamenomet“ z odkazu považuju za hodně špatně vynaložený peníze, co s tím jako potom chceš dělat. Absolutně zbytečnej krám.

Pokud bys do toho chtěl nacpat takový peníze, tak to raději vraž do nějaký tý kořenový chemie na trávu. Přestříkáš dlažbu jednou v dubnu, po druhý koncem léta a do třetice před zimou a máš svatej klid. A ještě ti zbyde přípravku na další 4 roky.

Pájo

Obstojně jsem také nechtíc vypálil trávník technickým benzínem (při odmašťování součástek).
Technický benzín je přípravek, který hledáte.
Stačí slunečný den a bude po plevelu. Plechovka 700 ml vás příjde na cca 90,– Kč.

honza19hk

autogen