modrokakocka

čím zlepšit paměť?

zdravím vás lidičky… mám na vás takovou menší prosbu… potřebovala bych se vás zeptat jak pracujete s vaší pamětí… mám menší problém, už si nepamatuji tolik co dříve a zrovna a taky se nedokážu soustředit a jsem věčně unavená a proto se vás chci zeptat jestli by jste mi mohli poradit co dělaté na koncentraci, soustředění se a na posílení paměti… moc by mi to pomohlo… moc děkuju ;)

Nejlepší odpověď
marci1

Paměť se dá zlepšit užíváním Ginkgo biloby, Lecithinu a vlašskými ořechy.:-)

Další odpovědi
gecco

Možná by stačilo si důkladně odpočinout (zbavit se stresu).
😉

ivzez

Procvičováním – učte se třeba nový jazyk,
luštěte křížovky, zebry, sudoku, šachové úlohy, …

Zmíněné vlašské ořechy jsou dobré, u lecitinu si nejsem jista
a gingko biloba je podle mne spíše módní než účinná záležitost …

anonym

taky bych třeba zkusila procvičovat paměť,…nějaký testy na internetu
http://tn.nova­.cz/clanek/zpra­vy/na-vasi-strane/probiha-narodni-tyden-trenovani-pameti-jak-jste-na-tom-s-pameti-vy-testy.html
http://www.vzpo­minkovi.cz/ga­me/test-pameti/
http://www.vykonove-testy.psyx.cz/in­dex.php

huxa

Nepít pravidelně kávu, nepravidelně kouřit, pít mírně alkohol, případně zkoušet i něco jiného, číst si hodně knih, detektivky, apod., případně nějakou knihu napsat. Nedělat repetitivní činnosti, jako je jízda do práce stejnou trasou, vaření stejných jídel, nemít práci někde u pásu.

Takto to dělal už třeba Sherlock Holmes 🙂

anonym

Navyšte si gabbu… (neurotransmiter)

adelickaa

je pravda že nejlepší je odpočinek a nemít stres, ale jestliže se člověk učí na nějaké zkoušky nebo tak něco, tak chápu že stres je na místě :/ jinak je dobrý i procvičovaní nebo nějaký vitamíny… ty docela pomáhají… ;)

modrokakocka

tak co tady ten asf… http://www.as10-life.cz/cz/por­tal/home/ stojí za to nebo ne? :O dle diskuze jsem docela zmatená…

jancek

já jsem s tím byl a jsem spokojený, tak to prostě zkus a uvidíš jestli se ti to bude líbit nebo ne ;) ale myslím že by mohlo… znám i víc lidí kteří byli spokojení…

malinaa

lidičky máte někdo teda zkušenost tady s tímto? http://www.as10-life.cz/cz/por­tal/home/ koukala jsem na to když jsem docela dlouho hledala a jaksi nevím ejstli do toho jít nebo ne ;)

adelickaa

no a kde si na to narazila? já to teda moc neznám jo, ale když jsem se na to koukala a asi by to teda mohlo být v klidu. koupila sis to? nebo ještě ne?

malinaa

no přes kámoškua ta je spokojená, ale chtěla jsem se zeptat ještě lidu, jestli to nezná a nemohl by říct svůj názor na to protože kámoška byla moc spokojená, tak se chci ještě zeptat no…

adelickaa

ajo, tak to pak jo a byla teda hodně spokojená jo? protože jestli jo, tak byfch se toho asi nebála a klidně koupila…

malinaa

no jo je s tím spokojená, tady s tímtok www.as10-life.cz tak jestli chceš tak to zkus, ale ona je spokojená a já do toho asi taky nejspíš pudu…

jancek

to je pro ultra sportovce nebo jak to nazvat… vrcholové né? můj brácha je „profi“ fotbalista a užívá to a je s tím spokojený…

adelickaa

spokojenost? jestli je teda spokojenost na více stranách tak do toho asi pudu a koupím si to…

jancek

no jasně, vyzkoušej to a uvidíš jestli budeš spokojená, ale myslím že bys mohla být ;) protože je to fakt dobrý. teda co vím aspoŇ já

malinaa

no a nevíte o něčem, nějakém doplňku, který je ideální na imunitu a tak celkově na všechno a docela i na energii a tak, ideálně aby byl trochu ke spoertu…

adelickaa

no co jsem pila tak to byly nápoje brainer… si to dej do netu a tam ti to vyskocí i co to je a kde to seženeš ;) a jsou dobrý ;)

modrokakocka

no tak jsem si jej dala do internetu a naskočila mi tam spousta věcí, ale vůbec nemám páru, který z těch jsi to měla :O

adelickaa

aha tak to ti rozumím, že nevíš… v tom je dycky zmatek :D jinak se teda zkus kouknout po nějaké gingo bilobě nebo zkus se kouknout na lecitin, ten je taky hodně dobrý ;)

modrokakocka

no po gingo bilobě jsem se koukala aa ta se mi moc nezdá. Neslyšela jsem nikdy od nikoho kdo to užíval že by s tím byl nějak spokojený a lecitin? To je co prosím pěkně? :D

adelickaa

no lecitin je prostě doplněk stravy, který je dobrý pro tělo, teda organismus celkově a je určen na paměť. Je obsažen docela v jídlech, ale ten podíl který tam je tak je docela malinkej… tak se začaly vyrábět přímo prášky z lecitinu… no a mně to doporučila kámoška , že ji to fungovalo na hlavu, tak jsem po tom taky drapla a koupila a učila se :D no nevím co víc psát…

modrokakocka

to zní hodně dobře :O a kde sis jej koupila? Nebo ta kámoška? to je asi zatím nejlepší varianta kterou jsem slyšela než ty rady že si mám nakoupit na každý den dva energeťáky a budu v pohodě ;) to se mi teda moc nechce… a taky jsem ještě přemýšlela nad nějakým nápojem který je na energii a soustředění bo tak něco to nevíš o něčem? ;)

adelickaa

no jako nápoj jsem používala podobný energeťákům jakože to nebyl energy nápoj, ale čaj a není to tak škodlivé na zdraví, tak to bylo taky super… ;)

adelickaa

to je blbé no když se pracuje a studuje zároveň… to chápu že čas na odpočinek a relax moc není :/no tak se zkus kouknout na netu po nějacích doplňcích stravy nebo tak … ;)

modrokakocka

no na to jsem právě koukala a když jsem našla nějaké, které mě zaujaly, tak jsem se dočetla zase na jiných servrech, že vlastně nestojí za to investovat do nich peníze… tak teda nevím který koupit…

modrokakocka

ahojky, děkuji že se zapojujete… nicméně s tím odpočinkem a relaxem máte naprostou pravdu, jenže když chodím pořád do práce a do toho dálkově studuji, tak je to přece jenom problém nemít stres a odpočívat :/ jinak kafe piji maximálně jednou za den a snažím se ve volných chvílích číst, luštit a takové věci kolem… no nicméně se to jaksi pořád nedaří a moc si z učiva nepamatuji… možná jsem blbá :/