HZK

Čím to je, že dochází ke zpoždění BT signálu mezi vysílačem a přijímačem?

Mám bluetooth transmitter (vysílač) do kterého jsem si chtěl pustit zpěv ze zesilovače a posílat ho do bluetooth sluchátka, jenže ve výsledku je signál někde zpožděn a do sluchátka mi dochází s asi 0,5s zpožděním, čili nepoužitelné. Kde, čím se ti zpožďuje? Předpokládám že na vině je vysílač.

Odpovědi
anonym

Jak to že se mi na téhle stránce stává že pokaždé když mám problém který sem chci napsat sem napíše ten den dříve někdo jiný ? 😁 masakr…dneska na to mám nervy celý den…sluchátka přes bluetooth do pc, vzdálenost od přijímače v pc snad 25 cm…koupím nejlepší bluetooth přijímač a uvidím..nejdražší je za litr…

aliendrone

Důvodů je asi tak miliontři! Počínaje rušením, přes nekvalitní HW a softem konče. Musíš krok za krokem vylučovat možné příčiny, lepší postup neznám. :)

led

Zjavne ide o kvalitu prijímača a vysielača pri spracovaní signálu. Ako ukážku môžte porovnať napríklad signál zvuku v televízore. Ak máte možnosť sledovať súčasne digitálny a analogový zvuk v káblovom rozvode (v setoboxe máte možnosť klasického anténneho 74 Ohmového výstupu digitálne nespracovaného, tj.analogového a spracovaného digitálneho napríklad cez HDMI, SCART) zbadáte oneskorenie digitálneho voči analogovemu, následkom spracovania práve o tú 0,5 až 1 sekundu.
A toto je zjavne aj váš prípad, každé zariadenie, cez ktoré signál prechádza potrebuje istý čas na spracovanie.

autacek

Zpožděni je dáno technologií, zvuk je třeba digitalizovat, převést na jedničky a nuly, zkomprimovat a pak totéž zase obráceně. Vzhledem k výpočetnímu výkonu těchto zařízení je určité zpoždění zcela normální.

Dochy

Možná proto, že daná technologie, a hlavně Tebou použité komponenty, nebyla navržena pro realtime použití. klasicky BT je používán pro telefonii a pro přehrávače. V ničem z toho není třeba extrémně nízká latence. Pokud budeš hledat techniku pro studiové použití, dostaneš něco jiného za jinou cenu.