Mirdas

Čím zapíjíte oběd?

Řídíte se svou chutí, nebo zdravím?
Zapíjíte oběd vínem, pivem, čajem, čistou či oslazenou vodou ...... ?

Nejlepší odpověď
cochee

Nezapíjím pokud možno vůbec, abych neředil trávicí šťávy. Na rozdíl od např. mých neteří, které zapíjí i polívku a pak mají problém dojíst oběd, protože už mají plná břicha vody.
edit: quentos: ale však jo, já jsem zapíjení myslel jako popíjení mezi sousty. Po jídle si dám, ale minimálně za tu čtvrthodinku, spíše až opravdu dostanu žížu.

Další odpovědi
zjentek

z nápoje určenýho k jídlu zásadně vypiju 2/3 tý dávky těsně před jídlem a 1/3 během toho jídla a hostinu už nezapíjím ..vřele doporučuji všem a nejen pacientům

Drap

Pokaždé něčím jiným. Podle chuti, nebo podle toho, co je při ruce.

mosol

Nejraději pivem.

arygnoc

pri jedle nepijem prakticky nič, pokiaľ nápoj nie je súčasťou jedla (napr. bábovka s čajom, kakaom, …).

zvyčajne pijem teda nápoj až po jedle, a to podľa druhu jedla a nevyhnutnú kávičku „po“.
pred jedlom niekedy aperitív (štamprľu), ale zcela nepravidelne (teda nie pred každým jedlom).

veľa záleží i na situácii, niečo iné je „odskočenie“ si na obed, niečo iné pekný večer s večerou a ďalším programom.

takže faktorov je viac.
pravidelne (=zo zvyku) nepreferujem žiaden nápoj ani kombináciu jedlo/nápoj (ale zásadne odmietam zapíjať napr. rybu pivom).

😉

anonym

Oběd nezapíjím ničím, protože mé heslo je: raději žaludek naditý, nežli nalitý!

anonym

V práci nezapíjím,ale doma ano,pivkem,když nikam nejedu.

ReHu

Podle toho, jestli obědvám vepřo knedlo zelo nebo ovocné knedlíky.
Takže podle chuti.

quentos

Ve většině případů pivem. Pokud je ten oběd náhodou sladký, tak vodou nebo šťávou. Potom ještě kafem.

Cochee: co jsem tak četl, tak prevence ředění trávicích šťáv je jednoduchá, stačí se zapitím cca 15 min. počkat.
tak to jo… tady dokonce podporují pití i během jídla: http://www.ma­yoclinic.org/he­althy-lifestyle/nutrition-and-healthy-eating/expert-answers/diges­tion/faq-20058348 … a teď se v tom vyznej :{D>

Nevíteto?

Oslazenou vodou, džusem 🙂

štamgast

Jak kdy, někdy pívem, někdy džusem, někdy minerálkou, někdy ničím.

bububabu

Správně by se nemělo pít vůbec pokud jste měli i polévku. Jinak je možno se napít malou sklenku vody, (to proto aby se nenaředila trávicí štává což by způsobilo ukládání potravy a tloustnutí). Ovšem kdo je dlouhodobě nemocný a musí během nebo po jídle zapíjet i několik tablet tak nevím jestli si vlastně spíše neškodí. Tohle myslím lékaři nějak nedomysleli..