Avatar uživatele
hela

čím zabránit pálení žáhy

co pomůže kromě tabletek i tak beru hodně léků

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? panenka, Jahoda, hanulka11 před 4882 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
rynek878

Řešením je lék Motilium®, který předchází pálení žáhy hned třemi způsoby:

•zrychluje pohyb stěn žaludku, tím dochází k lepšímu vyprazdňování natrávené potravy, a tím tedy i k zamezení možného návratu kyselého žaludečního obsahu do jícnu, což způsobuje ono nepříjemné pálení žáhy,
•omezuje říhání,
•a navíc aktivuje jícnový svěrač, což působí preventivně proti návratu kyselého žaludečního obsahu do jícnu.

link.

Zdroj: http://www.or­dinace.cz/cla­nek/jak-zabranit-paleni-zahy/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

pomáhá sklenice teplého mléka a také jsou výborné cucací pastilky Rennie a nebo jak říká kolega/kolegyně pomáhá když si do sklenice s vodou dáš sodu zamícháš a vypiješ.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kropitko

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­108&q=p%C3%A1len%C3%AD+%­C5%BE%C3%A1hy&sa=Vyh­ledat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

dobrou úlevu vám přinese i zázvorový čaj /prodává se porcovaný nebo si jej uvařte z čerstvého kořene zázvoru,

není na škodu žvýkat žvýkačky protože když žvýkáte polykáte i sliny a šťávy se vám nevrací do jícnu.

Hlavně jezte menší porce a vícekrát za den , pokud jak píšete užíváte hodně léků -mohou i některé léky vyvolávat pálení žáhy.Já např. nesnáším acylpyrin -to mě hned pálí žáha. Zkuste se poradit s vaším lékařem ,třeba vám některé léky vymění.
A na noc je dobré mít více pod hlavou -a nelehejte si hned po jídle to se okamžitě začnou vracet žaludeční šťávy a pálí vás žáha.

Já už jsem vypozorovala co mi pálení způsobuje a mám klid /bylo to hlavně -citrusy, káva turek, pečivo s přidáním prášku do pečiva a někdy i skořice /pokud je daná do štrůdlu/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
poa.li

Mě pomáhá vypít sklenici vody rozmíchanou s troškou jedlé sody…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek