hela

čím zabránit pálení žáhy

co pomůže kromě tabletek i tak beru hodně léků

Nejlepší odpověď
rynek878

Řešením je lék Motilium®, který předchází pálení žáhy hned třemi způsoby:

•zrychluje pohyb stěn žaludku, tím dochází k lepšímu vyprazdňování natrávené potravy, a tím tedy i k zamezení možného návratu kyselého žaludečního obsahu do jícnu, což způsobuje ono nepříjemné pálení žáhy,
•omezuje říhání,
•a navíc aktivuje jícnový svěrač, což působí preventivně proti návratu kyselého žaludečního obsahu do jícnu.

link.

Zdroj: http://www.or­dinace.cz/cla­nek/jak-zabranit-paleni-zahy/

Další odpovědi
panenka

pomáhá sklenice teplého mléka a také jsou výborné cucací pastilky Rennie a nebo jak říká kolega/kolegyně pomáhá když si do sklenice s vodou dáš sodu zamícháš a vypiješ.

kropitko

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­108&q=p%C3%A1len%C3%AD+%­C5%BE%C3%A1hy&sa=Vyh­ledat

hanulka11

dobrou úlevu vám přinese i zázvorový čaj /prodává se porcovaný nebo si jej uvařte z čerstvého kořene zázvoru,

není na škodu žvýkat žvýkačky protože když žvýkáte polykáte i sliny a šťávy se vám nevrací do jícnu.

Hlavně jezte menší porce a vícekrát za den , pokud jak píšete užíváte hodně léků -mohou i některé léky vyvolávat pálení žáhy.Já např. nesnáším acylpyrin -to mě hned pálí žáha. Zkuste se poradit s vaším lékařem ,třeba vám některé léky vymění.
A na noc je dobré mít více pod hlavou -a nelehejte si hned po jídle to se okamžitě začnou vracet žaludeční šťávy a pálí vás žáha.

Já už jsem vypozorovala co mi pálení způsobuje a mám klid /bylo to hlavně -citrusy, káva turek, pečivo s přidáním prášku do pečiva a někdy i skořice /pokud je daná do štrůdlu/

poa.li

Mě pomáhá vypít sklenici vody rozmíchanou s troškou jedlé sody…