Hufnágl

Čím (kromě kurkumy) zabarvit u/vařenou rýži?

Čím zabarvit vařenou rýži, mimo kurkumy?

Nejlepší odpověď
paul1

Například červenou paprikou

Další odpovědi
da ny

Lehce zabarví i dochutí kari koření (curry), povařit s jemně strouhanou mrkví.
Po uvaření nasekaná listová petržel. Orestovaná, nahrubo strouhaná červená řepa. Trochu červené papriky přidávám i do rizota, lze i během vaření rýže.
Možná i špenát.

annas

Kořením Paella, které je je jemnější než kari, nitkou šafránu, šťávou z červené řepy,. Vařit s s trochou špenátu, nebo protlakem z rajčat.

Nebo bílou rýži promíchat s tmavou indiánskou rýží.

Midoc

Červeným zelím.

ivzez

Uvařenou rýži bych už nebarvila, při vaření lze použít šafrán nebo curry (karí).

Do uvařené rýže bych vmíchala hrášek nebo nakrájenou červenou či žlutou papriku.
Výsledný pokrm je díky zelenině barevnější a obsahuje i nějaký vitamín.

Hufnágl

paul1
To ji mám nakrájet na nudličky, nebo na kostičky?

paul1

Dalo by se i syrovou, nastrouhanou na jemné nudličky 🙂

Alesh

poprášit… mletou 😉

paul1

Jo takto jsem to myslel. Dík, P.