miras 13

Čím vyspárovat dlažbu na balkóně?…

…spárovačka se po první zimě vydrolila,přesto,že byla flexibilní,značková od firmy Mapei.

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud je to dlažba na nekrytém balkonu, nepomůže vám ani svěcená voda.
Mám takto dlážděnou nekrytou terasu u rod. domku. Cca před 7 lety jsem její povrch celý předělával. Od té doby každý rok přetírám spáry Sokratem abych utěsnil mikroskopické trhlinky ,které se ve spárách určitě udělají. Jakmile pronikne sebemenší množství vody do spáry je hotovo. Dnes bych spároval hmotou Fix all, tekuté hřebíky nebo něco podobného co je dnes na trhu ( je toho hodně). Silikonový tmel se na celý povrch moc nehodí. Dělá se s ním jenom dilatace.

Další odpovědi
zdeny

MOSOJ má pravdu , mám ty samé problémy!!! Dnes bych dal jen dlažbu na terče. Existují ještě fólie které jsou silné a na to vyrobené

Miroslavst

Možná mohla být flexibilní, možná mohla být značková, ale byla i pro venkovní použití?
Ono venku dost mrzlo.
Bylo spárování prováděno dle návodu a při doporučené teplotě?

dědapetr

Spárovacím silikonem http://www.te­rasy.info/files/cim­sec_katalog_38-39_vzornik.pdf

PES MATES

FLEXIBILNÍ SPÁROVACÍ HMOTA – ANTI ZAMRZ.

Zdroj: WWW,SKYLINK.CZ

Katax

Máme od firmy Ceresit, byla v sypkém stavu a míchala se s vodou. Máme ji 2 zimy azatím drží