Neonka

Čím vydesinfikovat koupenou použitou klec pro papoušky, aby to ptákům po zdravotní stránce neublížilo?

Nejlepší odpověď
autacek

Savem, klec je třeba ale potom nechat několik dní vyvětrat, úplně nejlépe i opláchnout v čisté vodě.

Další odpovědi
ReHu

Savo je někdy cítit opravdu hodně dlouho.Raději slabší koncentraci.

Malvína

Zkusila bych použít Cif Actifizz. Mám s ním dobrou zkušenost, že vyžere opravdu cokoli. Po aplikaci na klec začne šumět, tak nechat působit, opláchnout horkou vodou a předrhnout Jarem s vodou, znovu důkladně vypláchnout a nechat vyvětrat.
Možná by se někdo mohl divit, že zmiňuji Jar, což je také chemie, ale loni jsem se v práci starala o velkého Ara papouška a na pokyny nadřízeného jsem mu opravdu klec čistila jarovou vodou. Nikdy se mu nic nestalo, přestože přicházel do styku s hračkami, které takto byly omývány. Navíc se klec otírala a čistila Jarem s vodou bez dalšího oplachu vodou čistou. Přesto i tak bych po použití Jaru klec ještě jednou omyla.