Noga

Čím vyčistit skvrny od krve na pohovce?

Mám pohovku s polštáři/opěr­kami, které jsou navlečeny do bílého textilního potahu – 100% bavlna. Na jednom polštáři jsou menší skvrny od krve.
Půjde to vyčistit když ten potah vyperu jen v pračce nebo to musím vyčistit ručně nějakým přípravkem(kte­rým?)?

Nejlepší odpověď
brillant

http://lmgtfy­.com/?q=skvrny+od+krve

Další odpovědi
anonym

Nejlíp peroxidem (koupíš v drogerii – technický, lépe >30%).
Jen – pokud ten bílý potah není tak docela bílý, odbarví jej taky.

pusinka50

Já čistím zaschlou krev tak, že skvrnu navlhčím studenou vodou, posypu vydatně solí, nechám půl hodiny i déle působit a pak přeperu ručně v čisté studené vodě. Když zůstane ještě světlá skvrna, zopakuji postup. Pak vyperu prádlo v pračce.
Jestli máš Vanish, potřela bych jím případné ještě ne zcela čisté místo a pak strčila do pračky.

marci1

V případě zaschlých skvrn od krve můžeme vyzkoušet roztok citronové šťávy (1 lžička na 100 ml vody), který vtíráme bílým hadříkem. Vždy jej nanášíme od kraje po střed. Zkusit můžete i jinou variantu – skvrnu potřít studenou vodou (na krev nesmí být horká) a dále čistit vlažnou mýdlovou vodou, případně vodou s přídavkem čpavku.MV případě zaschlých skvrn můžeme vyzkoušet roztok citronové šťávy (1 lžička na 100 ml vody), který vtíráme bílým hadříkem. Vždy jej nanášíme od kraje po střed. Zkusit můžete i jinou variantu – skvrnu potřít studenou vodou (na krev nesmí být horká) a dále čistit vlažnou mýdlovou vodou, případně vodou s přídavkem čpavku.

http://www.ka­fe.cz/rodina-a-domov/chytre-rady-jak-nejlepe-vycistit-gauc-29582.aspx#.U1g5E­VetPws