Avatar uživatele
Weroniq

čím vyčistit pamětní minci?

našla jsem v šuplíku takovou zašlou pamětní minci, která se tváří jako vyrobená ze zlata, ale určitě není, jenže nevím z jakého je materiálu a chtěla bych jí vrátit lesk, ale nevím co použít za prostředek, abych nějak nesetřela i tu „pozlacenou“ vrchní vrstvu
Doplňuji:
ne, já právě psala, že pouze vypadá jako by byla zlatá, ale není :) nemá žádnou velkou hodnotu

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? suaeda před 4328 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Projdi si odkaz níže, najdeš různé postupy.

Zdroj: www.google.com/se­arch?nomo=1&q=%C4%8­Ci%C5%A1t%C4%9Bn%C3%AD+m­inc%C3%AD&cli­ent=ms-opera-mini&channel=new&sky=­ee&redir_esc=&hl=cs&

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
suaeda

Mince pokud to nebyla nijak hodnotná, tak jsem čistil v teplé, případně horké vodě s octem (slabá kyselina). Po několika minutách jsem vyndal opral v čisté vodě a osušil. Následně je dobré ji něčím nakonzervovat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Neměl by škodit ultrazvuk. Zašla bych za nějakým zlatníkem a požádala jej o vyčištění. Domácky se dá čistit předměty z drahým kovů vatou Auron, nebo kartáčkem a zubní pastou. Lepší je zubní prášek, ale netuším, zda se dá sehnat. Já ho měla ještě ze SSSR.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
verka

Zajdi do Optiky a požádej o vyčištění ultrazvukem, pro jistotu si vezmi i brýle, aby měli důvod přístroj zapnout.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek