johana 56

Čím vyčistit měděnou destičku?

Vlivem venkovního prosrředí je značně zašlá.

Nejlepší odpověď
hanulka11

posypat jedlou sobou -pokropit octem a půlkou citronu vydrhnout

Další odpovědi
mosoj

Starý osvědčený prostředek Sidol ( stále se vyrábí a prodává) nebo silichrom v pastě.
Oba prostředky barevné kovy nejenom vyčistí ale i vyleští bez poškrábání !

dědapetr

Tekutý prášek na nádobí.

Bičiště

Už jsem to tady jednou doporučoval – čistí, vyhladí a leští vše,i displeje mobilů nebo digi fotoaparátů, natož měděnou destičku.
Směs cigaretového popele + zubní pasta. Udělat kašičku a třít bavl.hadříkem. Během procedury je možné kápnout do hmoty vodu (i plivnout)atd. Je to stará známá metoda, převzatá od modelářů, kteří tímto způsobem leští organické hmoty i kovy. (plasty,plexis­klo,kovy) Doporučuji vyhnout se prostředkům, které jsou dosti brusné.